Čierne ríbezle

Unikátny pomocník na všetky druhy alergií. Výťažok z púčikov podľa Záhradkára značne stimuluje práve vylučovanie hormónov z kôry nadobličiek. Je teda výborným protizápalovým prípravkom. A nemá vedľajšie účinky ako kortikoidy. Čierne ríbezle účinkujú na všetky druhy alergií a výhodou ich účinku je, že nespôsobujú ospalosť a malátnosť, nemajú negatívny vplyv na metabolizmus či krvný tlak.

Čierne ríbezle môžu pomôcť alergikom.
Čierne ríbezle môžu pomôcť alergikom.
Zdroj: Shutterstock

Breza plstnatá

Stimuluje pečeňové funkcie aj činnosť pankreasu, vďaka čomu rýchlo detoxikuje organizmus. Podporuje zdravý stav močovej sústavy aj kostí. Pre svoju čistiacu schopnosť sa považuje za prípravný prostriedok na prirodzený detox a prečistený organizmus lepšie odoláva aj alergii.

Nechtík lekársky

Proti alergii účinkuje zvonka aj vnútorne. Tinktúra z nechtíka prečisťuje pečeň, rovnako ako výluh, ktorý si môžeme pripraviť obdobne ako čaj a popíjať ho počas dňa. Navyše pitný režim je pri kožných prejavoch alergie veľmi dôležitý. Výborná je aj nechtíková masť, ktorá znižuje kožný výsyp a kožu upokojuje.

Buk lesný

Pomáha udržiavať cievy čisté, posilňuje činnosť obličiek a pečene. Podporuje zdravý stav a funkciu kĺbov. Rozpúšťa močový piesok, je vhodný ale aj pre alergikov. Mnohí vedia, že už len vstúpiť do bukového lesa prináša úľavu. Na zmiernenie prejavov alergie môžete preventívne užívať aj púčiky buku lesného

Buk má svoju silu a hlavne čerstvé pupene.
Buk má svoju silu a hlavne čerstvé pupene.
Zdroj: Bartek Dobrodej Krzewiński

Kalina siripútková

Pomáha organizmu prekonávať pôsobenie nepriaznivých vonkajších podnetov vyvolávajúcich u citlivých osôb dýchavičnosť, sennú nádchu, lišajovité zmeny na koži. Upokojuje pľúcny systém aj kašeľ pri sennej nádche. Je skvelý spoločník na obdobie alergií.