MENU
Menu
Youtube

Zdravie Bláznivé kanály na YouTube, kde ľudia riskujú svoje životy

Od založenia služby YouTube (pred 15 rokmi) sa okrem možnosti počúvať hudbu stal experimentálnym priestorom. Ponúkame vám zoznam kanálov, ktorých tvorcovia vzdorujú konformite, aby naďalej posúvali hranice originality…. a zdravého rozumu. A kvôli sledovanosti riskujú svoj život.

Hot Ones: Pikantné jedlo, 8,16 milióna predplatiteľov
Na svojom kanáli „First We Feast“ robí Sean Evans rozhovory s celebritami a pritom jedia kuracie krídla poliate pikantnými omáčkami. Ako otázky pokračujú, omáčky sú stále ostrejšie. Nie každý umelec má rád korenené jedlo alebo je schopný ho zjesť, a tak je o zábavu postarané. Pravdepodobne ide o najobľúbenejší kanál na zozname.

Dôsledky konzumácie niektorých druhov papričiek však môžu byť zlé. Kapsaicín, hlavná bioaktívna zlúčenina v chilli papričke, môže spôsobiť vážne problémy. Patrí medzi nich napríklad bolesť brucha, vracanie a hnačka. Tieto príznaky sa často prejavia už na sho Navyše, v roku 2019 údajne zomrel jeden muž vo Veľkej Británii po konzumácii rybieho koláča, ktorý bol taký pikantný, že mu spálil hrdlo a spôsobil smrť udusením.

Zúrivý Pete: Súťažné jedenie, 5,15 milióna predplatiteľov
Súťaže v jedení existovali dávno pred založením YouTube. Nie je prekvapením, že túto prax ľudia preniesli na internet. Peter Czerwinski je držiteľom niekoľkých svetových rekordov a vybudoval si dosť úspešnú kariéru i na YouTube. Diváci ho môžu vidieť konzumovať napríklad pizzu vo veľkosti jedálenského stola.

„Jedácke“ výzvy však nie sú iba zábavou. Niektoré súťaže môžu byť nepríjemné, s prejedaním súvisia veľké riziká. Spomenúť môžeme napríklad obezitu, cukrovku a srdcové ochorenia. A následky môžu byť aj fatálne. Tohto roku zomrela v Austrálii pri účasti na súťaži žena po konzumácii veľkého množstva lamingtonov, tradičných austrálskych koláčov.

Skippy62able: Vdychovanie vecí, 2,52 milióna predplatiteľov
Všetci vieme, že alkohol treba konzumovať zodpovedne. Keď hovoríme o konzumácii máme na mysli pitie, nie inhalovanie. Kevin Thomas Strahle, tiež súťaží v jedení, sa rozhodol získať „konkurenčnú“ výhodu a prilákať pozornosť vdychovaním alkoholu, sódy a iných šumivých nápojov. Vo svojich najnovších videách sa sťažuje na obmedzenie vysielania jeho videí na YouTube. Musíme súhlasiť s rozhodnutím YouTube, pretože naozaj ide o veľmi nezdravú aktivitu.

Okrem obvyklých nežiaducich vedľajších účinkov požívania alkoholu, má inhalácia ďalšie negatíva: zvyšuje pravdepodobnosť predávkovania, poškodenia pľúc a spôsobuje závislosť. A tiež je bolestivá. Všeobecne platí, že Kevinov kanál je v podstate o požívaní čudný vecí - vrátane zjedenia celého kaktusu a vypitia 20-ročnej fľaše Crystal Pepsi.

Drugslab: Užívanie drog, 1,03 milióna predplatiteľov
Ach, Holandsko. Ako viete, protidrogová politika je v tomto štáte trochu voľnejšia než vo väčšine krajín. Nellie Bennerová, Rens Polman a Bastiaan Rosman skúšajú na svojom kanáli rôzne druhy drog, napríklad marihuanu, kokaín, extázu, speed a LSD. Všetci traja sú mladí a atraktívni. Aj keď sú intoxikovaní, vykonávajú najrôznejšie činnosti, od zábavných po šialené. Človek by si myslel, že by na tomto kanáli mala fungovať cenzúra, no v Holandsku to neplatí.

Sponzoruje ho holandská verejná televízia BNNVARA, aby upozornila na zneužívanie drog a ich zodpovednú konzumáciu. Z bezpečnostných dôvodov však monitorujú ich srdcovú frekvenciu a telesnú teplotu. Bez ohľadu na akékoľvek prijaté opatrenia však môže konzumácia drog viesť k predávkovaniu.

Brave Wilderness: Uštipnutia a bodnutia, 15,6 milióna predplatiteľov
Nakoniec číslo 1! Získať záujem ľudí o vedu a prírodu nie je ľahká úloha. A len málo ľudí je ochotných ísť do extrémov, ktoré predvádza na svojom kanáli Nathaniel „Coyote“ Peterson.

Uvidíte, že uštipnutie alebo bodnutie chrobákom môže byť naozaj trýznivou skúsenosťou a že Schmidtov index bolesti vznikol práve s cieľom vyjadriť číslom jej intenzitu. Iba blázon by sa tomu dobrovoľne podrobil, však?