MENU
Menu

Zdravie Bizarné veci, ktoré ste netušili o mlieku

Čo už môže byť na mlieku zaujímavé? Všeličo. Mlieko má neuveriteľné množstvo variácií a vlastností. Dalo by sa povedať, že je to nápoj neobmedzených možností.

Bizarné veci, ktoré ste netušili o mlieku
Mlieko a jeho definícia
Za mlieko by ste mali od roku 2018 označovať len, ktoré pochádza zo živočíšneho zdroja. Pretože práve v minulom roku americká FDA skutočne dala za pravdu farmárom, že pojem mlieko by sa nemal vzťahovať na rôzne rastlinné tekutiny. Teda na mlieka, ktoré pochádzajú z maku, orechov a podobne. V pravej podstate nemajú s mliekom okrem farby nič spoločné. Navyše nemajú ani podobné výživové hodnoty.

Výhody kravského mlieka: Rastlinné alternatívy sa naň nechytajú

Prvé 3D syry
Už sú na svete. Koniec éry syrov ako takých už pomaly končí, pretože dnes si ich môžete z mlieka spraviť vďaka 3D tlačiarni. Ide o syry, ktoré vám z mliečnej pasty vytlačia kvalitný syr. Keď vám skrátka doma dôjde syr, už nebudete musieť chodiť do obchodu, ale si ho vytlačíte.

Vavilov chcel zachrániť svet pred hladomorom. Zomrel od hladu v gulagu

Vaginálny jogurt
Od roku 2015 je na svete jogurt, ktorý sa dá skvele vylízať priamo z téglika a ešte si to aj užijete. Ide totiž o jogurt, ktorý prišiel na svet vďaka ženskej vagíne. Proces tvorby jogurtu z mlieka je procesom, pri ktorom sa mlieko zrazí baktériami. No a tie je možné získať aj z vagíny. Vaginálne baktérie majú dokonca na naše telo aj veľmi priaznivé účinky. Tak prečo si ho nevychutnať? Len pozor, aby vás frajerka pri jedení neobvinila z nevery.

Vesmírny jogurt
V roku 2016 vyniesli na do vesmíru baktérie, ktoré mali zabezpečiť prípravu jogurtu mimo Zeme. Polovica z nich zahynula, ale tá druhá prežila a spravili údajne fantastický jogurt. Baktérie aklimatizované na vesmírne prostredie údajne vytvorili lahodný a omnoho chuťovo silnejší jogurt. Stali sa tak vlastne oficiálne mimozemšťanmi.

Máte superschopnosť? Nemci vám dajú desaťtisíc eur

Mlieko zo švábov
V roku 2016 prišli vedci na to, že švábia matka kŕmila svoje potomstvo špeciálnou kryštalickou mliečnou bielkovinou. Podrobili ju rozboru a zistili, že má trikrát viac energie ako byvolie mlieko, ktoré je ešte výživnejšie ako kravské. Tento produkt však nevieme nadojiť a tak dnes vedci pracujú na izolovaní bielkoviny a snahe vytvoriť túto látku ako dokonalý zdroj energie. No a keďže ide o mlieko živočíšneho pôvodu, názov mlieko si skutočne zaslúži, aj keď bude zo švábov.

DISKUSIA
13.5. 2019 15:00
Diskusia