MENU
Menu

Zdravie Bizarné modely, na ktorých cvičia budúci zubári

Návšteva zubra je pre väčšinu ľudí mimoriadne nepríjemná. Skúste si v mysli vybaviť ten nepríjemný zvuk vŕtačky, ktorá sa nemilosrdne borí do vašich zubov a spôsobuje bolesť. Zamysleli ste sa ale niekedy nad tým, ako svoje zručnosti trénujú budúci zubári?

Bizarné modely, na ktorých cvičia budúci zubári
Samozrejme že počas školy nemôžu profesori postaviť študenta pred pacienta a povedať: „Urobte mu plombu." Chudák študent by bol zrejme poriadne nervózny a triasli by sa mu ruky, o bolesti, ktorej by vystavil pacienta, radšej ani nehovoríme.

Keď ale zavítate do našej galérie, uvidíte modely, na ktorých sa zubári trénujú. Sú pomerne desivé a tak sa nemôžeme čudovať, že keď človek získa titul a stane sa z neho plnohodnotný zubár, s vŕtaním a trhaním ľudských zubov nemá problém.

Modely vyzerajú ako démonickí roboti, no v ústach majú dokonalú repliku chrupu človeka. Vďaka nim je dnes návšteva u zubára omnoho menej bolestivá, než tomu bolo napríklad v stredoveku. Vtedy sa totiž lekári trénovali priamo na pacientoch. Verte, radšej by ste to nechceli zažiť.

DISKUSIA
25.1. 2015 6:00
Diskusia