MENU
Menu
zdroj: Pixabay
a

Zdravie Benefity meditácie: Podporí nielen myslenie aj erekciu

Možno si poviete, že sedieť potichu na jednom mieste so zatvorenými očami nie je nič pre vás. Lenže práve to dokáže vo vašom živote veľa vecí ponaprávať. Vrátane erekcie. Meditácia nič nestojí a nemusíte za ňou nikam cestovať. Môžete začať prakticky hneď.

Ako začať?
O meditácii je mnoho kníh, videí aj seminárov. V princípe však všade dostanete len jeden návod. Pohodlne sa posadíte, zatvoríte oči a  začnete pokojne dýchať. Pritom sledujete svoj dych. Sústredíte sa iba naň a na nič iné. Všetky myšlienky, ktoré vám napadnú, necháte bez povšimnutia. Jednoducho si stále dýchate až vaše myslenie rezignuje a vy sa zrazu ocitnete v stave, akoby nič iné okolo vás neexistovalo a vtedy sa začínajú diať zázraky.

Lepšie myslenie
Ukazuje sa, že chvíľu nemyslieť výrazne zlepšuje myslenie. Profesor psychológie Richard Davidson na základe výskumov potvrdil, že meditácia nielen prečisťuje mozgové dráhy, ale vytvára aj nové. Čo z toho pre vás vyplýva? Ak potrebujete vyriešiť problém, alebo prísť na nový nápad, netrápte sa premýšľaním, dajte si meditačný reset.

Znižuje stres
Stačí pár minút meditačného postupu a zníži sa v krvi hladina kortizolu, teda prestanete pociťovať stres a tlak s ním spojený. Na to poukazuje množstvo štúdií. Preto ak pociťujete úzkosť a napätie, nechajte všetko tak a dajte si 15 minút meditácie. Prebudíte sa do úplne iného, lepšieho sveta. Výsledkom je, že čas strávený meditáciou nie je plytvaním, práve naopak, umožní vám urobiť viac práce bez stresu.

Zlepšenie erekcie
Pevná erekcia je prirodzene dôležitou témou v živote každého muža. A opäť prichádza na pomoc práve meditácia. Znižuje totiž nielen stres, ale aj krvný tlak. Tieto dva fenomény sa pritom podpisujú pod najväčšie množstvo zlyhaní v posteli aj u mladých mužov. Každý deň si pomeditujte. Urobíte tak pre svoj penis omnoho viac, ako by dokázala Viagra.

Zatočíte s bolesťou
Nezáleží na tom, či vás bolia kríže, alebo vám na nohu spadla činka. Ponorenie sa do meditácie zníži pocity bolesti. Je to často účinnejšie ako dať si tabletku. Meditácia totiž nezaťažuje vašu pečeň a má veľmi povznášajúce účinky. V tomto roku bola vykonávaná štúdia so 6400 účastníkmi, ktorí svorne potvrdili, že po meditácii bolesť zmizla, alebo sa minimálne zmiernila.