MENU
Menu

Zdravie Amatérski chirurgovia, ktorí si zachránili život

Medicína je náročný odbor a nie každý chirurg, ktorý do človeka zareže, ho aj „opraví". Niekedy sa pristihne, že z operácie je už vlastne pitva, ale to rozhodne nie je prípad ľudí, ktorí stihli narýchlo za chirurga vyštudovať ako samoukovia a vďaka tomu ušli hrobárovi z lopaty.

Amatérski chirurgovia, ktorí si zachránili život
Aron Ralston
O tomto chlapíkovi bol natočený aj dosť drsný film, pretože to, čo spravil, bol fakt husársky kúsok, za ktorý by sa nemusela hanbiť ani séria filmov SAW, hoci film o ňom dostal názov 127 hodín. Chalan v Utahu spadol do kaňonu a ruku mu privalil veľký kameň. Ani športovec ním nemal šancu pohnúť. Vyzeralo to, že umrie. Ruka mu najprv zmodrala, potom sčernela, dokonca sa začala rozkladať. Pochopil, že ak neunikne, skončí tak celý. Preto si vlastnou váhou zlomil ruku a pomocou viacúčelového nožíka pooddeľoval šľahy a svaly. Nakoniec si spravil fotku s amputovanou rukou sa vyštveral zo zrázu a dočkal sa pomoci aj postavenia hrdinu.

Čo dokáže plastika: Sú títo ľudia psychicky v poriadku?

Zheng Yanliang
Farmár, ktorého postihla silná gangréna na oboch nohách. Nohy mu odumierali, dokonca sa do mäsa chytili červy. Prišiel do nemocnice, kde mu vypočítali cenu 300-tisíc juanov za amputáciu jednej nohy. Muž mal nasporených 20-tisíc. Smutný prišiel domov. Keď sa bolesť natoľko vystupňovala, že mu začalo odhnívať mäso až do kosti, zobral pílku a za 20 minút mal ušetrených 300-tisíc. Okamžite nasledovala urgentná hospitalizácia a príbeh farmára tak dojal ľudí, že sa mu na amputáciu druhej nohy poskladali vo verejnej zbierke.

Sfušovaná plastika: Pozrite sa, čo žene vyliezlo z čela

Leonid Rogozov
Rusi sa tvária ako tí, ktorých nič nezlomí. Ani zápal slepého čreva. Teda v prípade, že si ho musia vyoperovať sami na Antarktíde. Presne tento scenár sa odohral v roku 1961, keď 27-ročný lekár, ktorý bol jediný na výskumnej stanici, dostal zápal slepého čreva. Podmienky boli drsné, lekárska pomoc neprichádzala do úvahy. A tak sa chirurg rozhodol chopiť skalpela. Všetkých naokolo zorganizoval, poučil a dve hodiny si len v lokálnej anestéze fidlikal v bruchu. Prežil a ešte bol dlhé roky prezentovaný ako príklad ruského človeka, ktorého nič nezlomí.

Podstúpili plastické operácie a zasekli sa na letisku. Dôvod vás pobaví

Roland Mery
V roku 2009 mal tento pán 61 rokov a na amputáciu pohlavného orgánu mal čakať dva roky. On však už nemal chuť dlhšie ostávať v stave s penisom a tak odišiel do kúpeľne, dal si lieky proti bolesti a šmykol cez pokožku. Žiadne kosti, ani šľachy, okamžite si následne zavolal lekára a po prevoze do nemocnice zistili kvalitne odvedenú prácu. Nuž, pán sa predbehol v rade, aj keď to nemuselo skončiť práve najlepšie.

DISKUSIA
11.6. 2018 22:00
Diskusia