MENU
Menu

Zdravie Ako zvýšiť svoje IQ až o 17 bodov?

Máte pocit, že váš mozog je pomalý? Skúste jednu z týchto vedecky overených techník na stimuláciu šedej hmoty. James R. Flynn, známy IQ výskumník a autor knihy „Sme stále múdrejší?: nárast IQ v 21. storočí", zistil zaujímavé fakty. „Za posledných 100 rokov," povedal, „sa IQ oboch pohlaví zvýšilo, ale u žien vzrástlo rýchlejšie." Preto pri konzultácii s poprednými psychológmi dospel k 6 jednoduchým krokom na zlepšenie IQ o 17 bodov počas jediného týždňa.

Ako zvýšiť svoje IQ až o 17 bodov?
Hrajte hry
Fluidná (vrodená) inteligencia, schopnosť riešiť nové problémy, je hlavnou súčasťou každého testu IQ, a súvisí s našou pracovnou pamäťou. Susanne Jäggi, PhD. profesorka na University of California Irvine, používa „dual n-back" hry, v ktorých je hráč požiadaný, aby si pamätal poradie geometrických tvarov a zvukov. Jej výskum zistil, že hra trvajúca 25 minút každý deň zvýši vaše IQ o pozoruhodné 4 body.
Trvanie: 25 minút
Zisk: 4 IQ body

Užívajte výživové doplnky
Užitie 5 g kreatínu denne po dobu šiestich týždňov môže zvýšiť vaše IQ o najmenej 15 bodov. Výskumníci podávali dobrovoľníkom túto dávku a testovali ich schopnosť postrehnúť chýbajúce položky v mriežke. Keďže kreatín poskytuje významnú podporu mozgu, zvyšuje to energiu, ktorá je k dispozícii v mozgu pre rôzne výpočty.
Trvanie: 1 minúta
Zisk: 2 IQ body

Buďte sociálny hráč
Pokiaľ ide o zlepšenie sily vášho mozgu, Scrabble je váš priateľ. "Činnosti, ktoré zahŕňajú pestrú škálu zručností, plus sociálnu interakciu, sú vynikajúcou príležitosťou, ak si chcete zvýšiť svoje IQ," hovorí konzultantka pre Mensu psychologička Maria Leitner. Môžete napríklad získať všetky interakcie stiahnutím Scrabble aplikácie a hrať s priateľom.
Trvanie: 50 minút
Zisk: 1 IQ bod

Zlikvidujte „zlých chlapcov"
Nielenže videohry vás zbavia pracovného stresu, ale nedávna štúdia z University of Rochester potvrdila súvislosť medzi videohrou a lepším vizuálnym povedomím v „reálnom" svete, čo funguje ako kľúčový stavebný kameň pre IQ. Keď testujete svoje IQ, schopnosť rýchlo vnímať vizuálne podnety je neoceniteľná, vysvetľuje klinická psychologička Dr. Anita Abrams. Áno, hranie Call of Duty 4 je pre vás dobré.
Trvanie: 60 minút
Zisk: 2 IQ body

Natiahnite si tenisky
Už poznáte účinky cvičenia na mozog, ale možno si neuvedomujete, ako veľmi pomáha zvýšeniu IQ. Švédska štúdia preukázala, že dlhodobé kardiovaskulárne cvičenie môže zvýšiť verbálnu inteligenciu o 50%. „Zvýšená kardiovaskulárna činnosť bola spojená s lepším kognitívnym skóre," hovorí Mária Aberg, ktorá štúdiu viedla. „Naopak, svalová sila bola s inteligenciou spojená len slabo."
Trvanie: 20 minút
Zisk: 5 IQ bodov

Testujte sa
Opakované robenie IQ testov môže skutočne zvýšiť skóre o najmenej dva body. „Efekt praxe" je preukázaná technika, ktorá pomôže získať zručnosti porozumieť ďalším testom. „Ak je interval veľmi krátky, napríklad pár hodín, potom si žiak pravdepodobne pripomenie stratégie, ktoré sa ukázali najúspešnejšie," hovorí školský psychológ profesor Alan S. Kaufman.
Trvanie: 30 minút
Zisk: 2 IQ body

Autor: Radomír

 

DISKUSIA
27.2. 2015 6:00
Diskusia