MENU
Menu
a

Zdravie Ako žiť zdravšie a posilniť imunitu do 60 sekúnd? Rýchla pomoc v čase chorôb

Nemáme čas. V boji proti vírusovým ochoreniam potrebujeme dobrú imunitu prakticky okamžite. Existuje množstvo spoľahlivých návodov, ako si vybudovať pevné zdravie. Lenže teraz potrebujeme skratku. Nech sa páči.

Pite dostatok vody
Správna hydratácia je pre zdravie kľúčová. Keďže naše telo sa obsahuje približne 70 percent vody, tak jej pravidelné dopĺňanie je dôležité pre všetky naše orgány. Zároveň len dostatok vody zabezpečuje správny krvný aj lymfatický obeh, čo je základ dobrého fungovania imunity. Zároveň máte dostatočne vlhké sliznice, ktoré sa dokážu lepšie brániť proti útokom baktérií a vírusov z vonka. Jednoducho nikdy neostávajte smädní.

Cesnak
Funguje extrémne rýchlo. Napríklad na zníženie tlaku vyvolaného stresom. Už do pár sekúnd po konzumácii klesá. Tak isto bojuje proti baktériám a plesniam v organizme. Dokonca aj ako vonkajšie antibiotikum. Napríklad ak trpíte plesňou na nohách, tak teplý obklad z cesnaku môže znamenať rýchly návrat pokožky do normálu. Pre imunitu je zároveň cesnak bojovníkom v prvej línii. Už do pár sekúnd dostáva do tela látky, ktoré vychytávajú napadnuté bunky a vírusy.

Premasírujte si ruky a zápästia
Celodenná práca pri počítači neprospieva vašim rukám. Čínska medicína a rôzne masážne odvetvia pritom ruky a dlane považujú za centrum zdravia. Na dlaniach máme lokality napojené na jednotlivé orgány. Skúste si večer poriadne rozcvičiť zápästia a premasírovať každú dlaň. Je to nielen uvoľňujúce, ale zároveň podľa akupresúrnych techník dosahujete rýchlu stimuláciu a ozdravenie jednotlivých orgánov tela. Rovnako dokonale uvoľníte napätie. To pomáha odbúrať stres, čim rýchlo stúpne aktivita imunity. Tento trik sa dá používať aj ako super predohra.

Sex
Po sexe máte v tele nielen viac hormónov radosti, ale aj imunoglobulínov. Veľmi dôležitých prvkov, ktoré extrémne posilňujú imunitu. To v preklade znamená, že do pár sekúnd po dobrom sexe je vaša imunita omnoho výkonnejšia ako bola pred ním. Ak preto chcete urobiť niečo pre svoje zdravie, oddávajte sa rozkoši vo dvojici.

Čaj s citrónom
Toto pravidlo používali už Londýnčania pri popíjaní čaju o piatej. Citrón bol kedysi nutnou súčasťou čaju. Dnes sa vytratil, ale je na čase ho vrátiť. Práve šťava z citróna dokáže každým dúškom zvýšiť podiel antioxidantov v čaji. A čím viac antioxidantov, tým lepší a odolnejší imunitný systém. A nie zajtra, ale hneď.