MENU
Menu

Kvíz Ako dobre poznáte akčné filmy? 100 percent dosiahne len znalec

Viete, kto porazil Chucka Norrisa a v akom filme si Wesley Snipes zahral upíra? Ak áno, potom máte slušnú šancu uspieť v našom kvíze na 100 percent. Otestujte sa.

1 z 10 Prvá Smrtonosná pasca sa objavila v kinách ešte v roku 1988. Bruce Willis v nej stvárnil nezabudnuteľnú postavu Johna McClana. V akom meste sa dej filmu odohrával?

2 z 10 Mel Gibson a Danny Glover tvorili legendárny pár policajtov v sérii Smrtonosná zbraň. Koľko filmov vyšlo v rámci tejto série?

3 z 10 V ktorom roku sa Sylvester Stallone prvýkrát predstavil ako Rambo?

4 z 10 Kto režíroval prvého Terminátora?

5 z 10 Ako sa volal boxer, ktorého stvárnil Dolph Lundgren vo filme Rocky IV?

6 z 10 Film Predátor mnohí považujú za vôbec najlepší film s Arnoldom Schwarzeneggerom. Málokto však vie, že v kostýme mimozemského lovca sa mal objaviť iný svetoznámy akčný herec a majster bojových umení. Ktorý?

7 z 10 Keď už spomíname Seagala: vo filme Prepadnutie v Pacifiku sa po jeho boku objavila aj herečka z úspešného seriálu Pobrežná hliadka. Volá sa:

8 z 10 Päť rokov predtým, než stvárnil hlavnú rolu v Matrixe, sa Keanu Reeves objavil v megaúspešnom filme Nebezpečná rýchlosť. S ktorou herečkou tvorili ústrednú dvojicu?

9 z 10 Keď sa povie „upír“ väčšina ľudí si predstaví Draculu, mladšia generácia prípadne sladkého Edwarda z filmu Twilight. Nám sa vybaví Wesley Snipes a jeho lovec upírov vo filme:

10 z 10 Vraví sa, že najlepšie špeciálne efekty v dejinách boli použité vo filme Cesta draka. Išlo totiž o jediný prípad, keď Chuck Norris prehral v súboji. Víťazom sa stal: