Aký dlhý čas však dokáže muž vydržať zdržiavanie? A nemyslíme za bežných okolností, ale napríklad v situácii, keď pár pív urýchlilo celý proces chodenia na záchod.

Tri trhliny v mechúre
Predstavte si, že vypijete s partiou desať pív a potom vám zamknú záchody. Asi by ste dokázali napustiť aj malý bazénik. Ale iba v prípade, že by ste neupadli do opileckého spánku. Niečo podobné sa stalo štyridsiatnikovi menom Hu, ktorý ako Číňan síce nie je zvyknutý piť veľa alkoholu, ale keď ide na záťah, tak si dopraje. Vypil desať pív a doma pred spaním nešiel na toaletu. Upadol do hlbokého spánku a od jeho posledného močenia prešlo neuveriteľných 18 hodín. Zobudil sa až na prenikavú bolesť brucha.

Lekári ho zachránili v hodine dvanástej
Prasknutie močového mechúra môže byť smrteľné a Hu mal praskliny nie na jednom mieste, ale rovno na troch. Keď si zavolal záchranku už sa nedokázal vymočiť, dokonca nevedel ani chodiť ani si sadnúť. Okamžite ho operovali a našťastie zabránili smrti tohto muža, ktorý ukázal, aký pružný je močový mechúr. Prežil, ale s odhodlaním,  že nech bude akokoľvek opitý, vždy zájde na toaletu. Lekári sa zhodli, že práve alkohol v tomto prípade pôsobil ako silné narkotikum, ktoré mu oslabilo schopnosť cítiť potrebu ísť na toaletu.

Maximálne desať hodín
Problémom samotného močenia je fakt, že močový mechúr nie je tak veľký, aby poňal niekoľko pív. Nejakú tekutinu telo premení na energiu, spotrebuje, vypotí, ale veľká časť stečie z obličiek do močového mechúra. Ten má objem približne jedného veľkého piva. Bežne sa dá naplniť od 400 do 500 mililitrov. To je však už v stave, kedy je naplnený doslova na prasknutie. Telu trvá vyprodukovať pri bežnom pití vody dve šálky moču desať hodín. Ide o hranicu, po ktorej už skutočne môže prísť k smrti. Jedno je však isté, ak vám treba, nejakú hodinku ešte vydržíte, ne neoplatí sa zaspávať.