MENU
Menu

Zdravie 8 vecí, ktoré robíte denne: Tušili ste, že pomáhajú vášmu zdraviu?

Nasledujúce body sa môžu zdať ako zlozvyky, ale v skutočnosti pomáhajú zdraviu. Pozrite sa, čím si možno aj vy každý deň zlepšujete svoj zdravotný stav.

8 vecí, ktoré robíte denne: Tušili ste, že pomáhajú vášmu zdraviu?
Zdroj: shutterstock
Žuvanie žuvačky
Žuvanie žuvačky zlepšuje pamäť, pozornosť, čulosť a rozhodovanie. Taktiež pomáha uvoľniť stres.

Hranie videohier
Videohry sa mnohým ľuďom zdajú byť detinské, ale pravda je taká, že hranie akčných hier pomáha zrýchľovať reakcie a rozhodnosť. Videohry tiež zlepšujú schopnosť mozgu učiť sa. Spomínané benefity však platia iba na rýchle a akčné hry.

Tichý zabijak: Príznaky cukrovky by ste nemali prehliadať

Nadávanie
Nadávanie nie je vôbec zlé, práve naopak. Keď si občas „od srdca" zahrešíte, zbavíte sa frustrácie a stresu. Nadávanie pomáha aj posunúť toleranciu bolesti. Len nesmiete nadávať príliš často, vtedy sa priaznivé účinky strácajú a stáva sa z toho nepríjemný zlozvyk.

Neporiadnosť
Aj vás určite mama karhala za neporiadok v detskej izbe, ale robila chybu, pretože neporiadnosť je poznávacím znamením kreatívnych ľudí.

Ploštice: Čo všetko by ste o nich mali vedieť?

Dlhšie spanie
Ranné vtáčatá riskujú, že budú trpieť vysokým krvným tlakom a tiež im hrozí infarkt, či mozgová príhoda. Preto nie je zlé, ak si s obľubou schrupnete o čosi dlhšie.

Klebetenie
Aj keď sa to na prvý pohľad nezdá, klebetenie a ohováranie pomáhajú budovať priateľstvá a tiež uvoľňujú pocit úzkosti a napätia.

Nedostatok tohto minerálu spôsobuje množstvo problémov: Chýba aj vám?

Grganie
Grganie je v spoločnosti považované za neslušné, ale pre vaše telo je veľmi prospešné. Grgnutím sa zo žalúdka odstraňujú nežiadúce plyny, čo je dobré pre zdravé trávenie a prevencia pred pálením záhy.

Občasné vynechanie sprchy
Toto by ste nemali robiť pravidelne, ale keď občas vynecháte sprchovanie, pomôžete svojej pokožke. Každodenné sprchovanie horúcou vodou vysušuje pokožku a spôsobuje vystúpenie vrások. Ak by ste sa sprchovali každý druhý deň, na pokožke sa udrží prirodzený mastný film a bude hebkejšia a žiarivá. Denné používanie mydla zabíja na pokožke baktérie, ktoré telo tvorí a fungujú ako prirodzené antibiotikum.

DISKUSIA
15.4. 2019 15:00
Diskusia