Na nadmerné stresovanie treba dávať veľký pozor, pretože zanedbanie tohto faktoru môže priniesť nepekné následky. Chronický stres zhoršuje fyzické i psychické zdravie, a doslova znižuje kvalitu života. Čo robiť, aby sa vám nedostal úplne pod kožu? Stačia celkom bežné veci a hneď vám bude lepšie. 

Smiech
Znie to možno ako rada malého dieťaťa, ale je to tak - snažte sa veľa smiať a zabávať sa. Pozrite sa na tých najmenších, s ničím nemajú starosti, veľa sa bavia a sú spokojní. Skúste to tak aj vy a v záujme svojho zdravia pozerajte vtipné videá, trávte čas s kamošmi a frajerku berte na komédie, nie drsné drámy. Každý deň si nájdite niečo, čo vás rozveselí a to je prvý pozitívny krok proti stresu.

 

Sex
Sex, sex a ešte raz sex. Výskumy neporazíte a všetky rad radom ukazujú, že kto viac sexuje, ten je menej v strese. Preto sa snažte byť naladený na radovánky, rovnako udržujte svoju drahú a pokiaľ nemáte nikoho po boku, tak nezabúdajte na staré dobré umenie vlastnej ruky. No a ak sa pritrafí nejaká tá rýchla známosť, prečo nie? Nemusí byť zo všetkého veľká láska, ale vyvetraniu hlavy od stresu to určite pomôže.

Pohyb
Možno to nepočujete radi, ale aktívny pohyb je jedným z najlepších bojovníkov proti stresu. Hoci dávate telu zabrať, zároveň ho aj uvoľňujete, vyplavujete zo seba toxíny i hormóny šťastia. Kombinácia pohybu, ktorá vás baví a navyše z vás rysuje fešáka, je perfektnou zbraňou k zdravšiemu životu.

Vzduch
Všetky z vyššie uvedených aktivít môžete pokojne robiť aj na čerstvom vzduchu. Alebo sa choďte nadýchať len tak. Práve sviežosť a zdravie vo vzduchu - ideálne v prírode a nie v centre mesta - sa stará o lepšie prekrvovanie tela, čo má viacero pozitívnych účinkov. Jedným z nich je aj menší tlak z pocitu stresu.

Spánok
A samozrejme, ku všetkým vyššie uvedeným bodom si pridajte aj kvalitný spánok v dostatočnej dĺžke. Tento prirodzený relax tela je oslobodením od všetkého, čo na vás počas dňa útočí, preto spite naozaj dosť. Nie prehnane veľa, ale toľko, aby ste sa cítili oddýchnuto, s dostatkom energie a odhodlania do ďalšieho dňa. Hoci vás aj čakajú nejaké nemilé povinnosti, ktoré zaváňajú stresom, no nezabúdajte. Kým nejde o život, nejde o nič a proste spomaľte. Oplatí sa to!