Iná cesta
Myslite na to, že zadržanie prdu má svoje následky. Vzduch sa tlačí von z tela, no my ho nepustíme, tak čo sa stane? Musí sa absorbovať a opäť sa vracia "do obehu". Rátajte s tým, že natlakovaná potreba sa môže dostať von inými cestami - napríklad grgom.

Nafukovanie
Nikde nie je vedecky dokázané, že zadržané prdy spôsobujú nafukovanie. Netreba sa teda báť brucha ako balón, ale je faktom, že nepríjemný psychický efekt to zanecháva. Človek má pocit nafúknutia a obavy, že "to" zrazu z neho vyletí von. 

Bolesti
Zadržiavanie je vlastne sťahovaním svalov. Tak intenzívne sa snažíme vzduch nevypustiť, že v tele doslova vytvárame tlak. Odborníci upozorňujú, že časté neprdenie z vlastnej vôle sa môže prejaviť bolesťami, poruchami trávenia a pálením záhy. V najhoršom prípade až opuchom tráviaceho traktu.

Hemoroidy
Nielen bolesti, ale dokonca aj hemoroidy. Také je riziko často zadržiavaných prdov v našom tele, nakoľko si tým spôsobujeme vnútorný tlak. Chcel sa dostať von, my ho držíme dnu a jeho pôsobenie sa môže odzrkadľovať na zdraví hrubého čreva.

Spánok
A ako to so zadržiavaním prdov dopadne? Po celom dni snahy o nevypustenie žiadneho krakena telo zaspí a úplne sa uvoľní. Tým úplne myslíme naozaj úplne. Vypustí všetko, čo sa mu zachce a to v plnej paráde.