V roku 2017 si založila účet na čínskej sociálnej sieti Sina Weibo a rozhodla sa, že zdokumentuje svoj prerod z normálne vyzerajúceho dievčaťa na bábiku. Extrémna premena jej trvala čosi vyše troch rokov, za ten čas podstúpila Zhou Chunová vyše stovky rôznych procedúr a nevyhýbala sa ani plastikám.

Nie je zďaleka jediným dievčaťom, ktoré sa k operáciám uchýlilo už v mladom veku. Jej prípad je však unikátny tým, aké množstvo ich podstúpila. Tvrdí, že kvôli zákrokom máva výpadky pamäte a niektoré jazvy jej už nikdy nezmiznú, napriek tomu je presvedčená, že robí správnu vec.

Svojim fanúšikom na sociálnej sieti, ktorých je vyše 300-tisíc, tvrdí, že predtým, než objavila čaro plastickej chirurgie, bola veľmi škaredá. Podľa vlastných slov mala malé oči a veľký nos a spolužiaci si z jej výzoru robili žarty. Dávali jej hanebné prezývky, kruto si z nej strieľali a šikanovali ju. Zhou to vnímala tak, že pekné spolužiačky to mali v živote jednoduchšie, a zaumienila si, že jej život sa nezmení k lepšiemu, pokiaľ sa nezmení aj jej výzor.

a
Zdroj: Youtube/金牌娱乐

Ako 13-ročná presvedčila rodičov, aby jej zaplatili operáciu očných viečok. Tá je medzi ázijskými ženami pomerne populárna, dáva totiž očiam iný tvar a opticky ich zväčšuje. Rodičia dievčaťa najprv odmietali, ale niekoľkotýždňový nátlak ich dcéry bol napokon úspešný. Mnohí Zhou odhovárali, vraveli jej, že bude na svoj vek vyzerať príliš staro, ale nedala si povedať. Po zákroku si vraj všimla, ako veľmi sa správanie ostatných voči nej zmenilo k lepšiemu.

„Postoj ostatný sa zmenil, všetci boli ku mne priateľskejší a vychutnávala som si sladké ovocie plastickej chirurgie,“ napísala svojim fanúšikom. Netrvalo dlho a pod skalpel šla opäť.

Dnes má za sebou vyše stovku zákrokov. Má výplne v lícach, väčšie oči, upravené uši i nos, zväčšené prsia, podstúpila liposukciu. Škrt cez rozpočet jej spravila pandémia koronavírusu, napriek tomu sa jej podarilo v roku 2020 absolvovať aspoň 20 operácií.

Zhou tvrdí, že na zákroky minula asi štyri milióny juanov (asi 500-tisíc eur), väčšinu z nich zaplatili rodičia, ktorí vlastnia úspešnú firmu. Možno sa pýtate, ktorí rodičia dovolia dieťaťu mrzačiť sa, ale Zhou tvrdí, že im nedala na výber. Vyhrážala sa, že odíde zo školy a nájde si spôsob, ako si operácie zaplatiť. Jednoducho im nedala na výber, a tak sa aspoň rozhodli zabezpečiť, že ju budú operovať čo najlepší chirurgovia.

„Nikdy sa nezmierim so svojím vzhľadom,“ tvrdí 16-ročná Zhou. „Po každej plastickej operácii vyzerám lepšie. Keď sa ma ľudia pýtajú, či zákroky neľutujem, odpovedám, že ľutujem jedinú vec: že som s nimi nezačala skôr.“

„Pre mňa je nemožné s plastikami skoncovať. Viem nejesť či nepiť, ale neviem sa prestať nechať operovať. Nevadí mi bolesť ani anestéza, lebo viem, že sedem dní po prebudení budem ešte krajšia,“ tvrdí Zhou na sociálnej sieti. My môžeme len konštatovať, že snáď toto dievča neinšpiruje svojich fanúšikov.