20. mája 2023 oslavovala Lindaci de Carvalhová svoje 54. narodeniny. Zároveň išlo o deň, kedy zomrela. Kuriér jej priniesol kyticu kvetov a bonboniéru od anonymného darcu. Lindaci zatelefonovala viacerým priateľom a známym, no až keď zavolala exfrajerovi Máriovi Gratitalovi, zistila, že to bol on, kto darček poslal.

Lindaci zjedla zopár bonbónov a odišla do kaderníckeho salóna. Stihla si ešte dať spraviť nový účes, no keď vyšla z kaderníctva, spadla na chodník a dostala záchvat. Vojenskí policajti, ktorí boli práve nablízku, ju síce odviezli do nemocnice, tu už ju ale lekári mohli len vyhlásiť za mŕtvu.

Pitva preukázala, že ženu ktosi otrávil. Vyšetrovatelia teda poslali bonboniéru na analýzu do laboratória, kde sa zistilo, že išlo o zdroj otravy. A keďže Lindaci stihla známym povedať, kto jej bonboniéru poslal, Gratital putoval do vyšetrovacej väzby ako hlavný podozrivý. O otrave však očividne nič nevedel a keď policajti pátrali hlbšie, začali podozrievať Máriovu súčasnú partnerku.

Vzťah Mária a Lindaci skončil v roku 2019, udržiavali však kamarátsky vzťah. Potom však Gratital začal randiť so žiarlivou a nevyspytateľnou Susanou da Silva. Tá v novembri 2022 našla správy, ktoré si jej frajer vymieňal s expriateľkou, a dostala záchvat zúrivosti. Začala Lindaci posielať výhražné správy a vyhrážala sa jej smrťou. Dokonca sa jej podarilo vypátrať ženinu adresu.
Začiatkom roku 2023 sa Mário so Susanou rozišiel a ona považovala za hlavný dôvod rozpadu ich vzťahu Lindaci. A tak pripravila pomstu.

Nainštruovala syna, aby odovzdal kuriérovi otrávenú bonboniéru a kyticu, a ten potom pred políciou všetko priznal. Zatiaľ sa nevie, o aký jed išlo, no Susane čelí obvineniu z plánovanej a úkladnej vraždy a hrozí jej doživotie za mrežami.