Čokoláda

V roku 2018 postihla obec Westonnen na severozápade Nemecka, zvláštna katastrofa. Nádrž na čokoládu v miestnej továrni DreiMeister pretiekla pár dní pred Vianocami, presne 10. decembra. To spustilo záplavu čokolády a za chvíľu jej boli plné ulice mesta. Keďže bol december, čokoláda rýchlo stuhla a vo výsledku sa teda podarilo vytvoriť obriu čokoládovú tyčinku. Hasičom trvalo dve hodiny odstrániť škody a celá čokoláda sa aj tak musela zlikvidovať.

Víno

V roku 2020 si Kalifornia prešla záplavou vína. Celé sa to začalo, keď sa porušila obrovská vínna nádrž v Rodney Strong Vineyards v Healdsburgu  a víno sa dostalo zo zásobníka na ulice. Vytieklo takmer 400-tisíc litrov cabernet sauvignonu. Asi štvrtina z neho skončila v neďalekej rieke a zvyšok tiekol ulicami, chodníkmi, vinicami. Jednoducho, celé okolie zaplavilo víno. Našťastie táto nehoda nemala vplyv na miestny ekosystém. Možno len pár rýb malo ráno aj opicu.

Whisky

Bolo 18. júna 1875 večer, keď  v Dubline začala horieť výrobňa whisky Malone’s Malt House. Najväčšie problémy mal veľký sklad a plamene začali olizovať päťtisíc sudov whisky, ktoré sa roztrhli a horúca, občas horiaca whisky, tiekla potokmi do mesta. Alkohol zapálil niekoľko domov a budov, pričom zomrelo 13 ľudí. No pozor. Nie na následky požiaru. Miestni, keď videli, že tečie whisky, zabudli aj hasiť a pili ako dúhy. Práve trinásť nestatočných skonalo do rána na otravu alkoholom.  

Pivo

V roku 1814 si pracovník pivovaru Horse Shoe Brewery v Londýne všimol, že z jednej z kadí s viac ako 18-tisíc sudmi piva spadla podporná obruč. Problém oznámil, ale hodinu nikto nekonal a kaďa sa dovtedy rozpadla. To znamenalo skutočnú prílivovú vlnu. Záplava zdemolovala múr pivovaru a prehnala sa londýnskou New Street v podobe  päťmetrovej vlny, ktorá spláchla všetko, čo je stálo ceste. Záplava si vyžiadala osem obetí, ktoré sa utopili v pive.