Julius a Ethel Rosenbergovci
Julius a Ethel Rosenbergovci boli americký pár s obrovským tajomstvom: boli špióni sovietskeho Ruska. Počas druhej svetovej vojny Julius pracoval pre americký Armádny signálny zbor a mal prístup k citlivým informáciám o vývoji jadrovej bomby, ktoré odovzdal Rusom. V roku 1951 manželov súd uznal vinnými zo sprisahania vo forme špionáže. V procese, ktorý by dnes vyvolal polemiku, ich odsúdili na trest smrti v elektrickom kresle. 19. júna 1953 najprv popravili 35-ročného Juliusa, za mŕtveho ho vyhlásili už po prvom pokuse, no Ethel sa trápila viac. Po počiatočných elektrických šokoch totiž lekár zistil, že je stále nažive, pokus museli opakovať. Juliusovu vinu neskôr dokázali, no Ethelina účasť na špionáži sa nepotvrdila.

Kráľ Alexander I. a Draga Masinová
Kráľ Alexander I. (známy ako Alexander Obrenović ) vládol Srbsku od roku 1889 až do roku 1903, keď ho spolu s manželkou Dragou zavraždili. Trón získal po otcovi, ktorý nečakane abdikoval, keď mal iba 12 rokov. Po dosiahnutí 16. narodenín v roku 1893 sa Alexander oficiálne vyhlásil za plnoletého a v lete 1900 oznámil svoje manželstvo s Dragou Masinovou, krásnou vdovou, ktorá bola od neho o desať rokov staršia. Zatiaľ vo Francúzsku vyvíjal vyhnaný srbský princ Peter Karageorgevič, pokusy zvrhnúť mladého kráľa. Karageorgevič odišiel do exilu so svojím otcom, ktorý vládol Srbsku až do abdikácie v roku 1858, kedy odmietol vstúpiť do krymskej vojny. 10. júna 1903 o polnoci vtrhli paláca kráľa Alexandra I. a kráľovnej Dragy vtrhli vojaci pod velením Karageorgeviča. Kráľovský pár sa ukryl v skriniach na poschodí, no po hodinách hľadania ich našli. Ráno 11. júna manželov zastrelili a vyhodili z okna, neskôr ich pochovali v krypte v Belehrade.

Siddiqa a Khayyam
V roku 2010 noviny na celom svete informovali o dvoch afganských zaľúbencoch, ktorých Taliban obvinil z cudzoložstva. Ich trest svet šokoval. V jedno augustové nedeľné ráno príslušníci Talibanu v dedine v severnej provincii Kunduz zatkli Siddiqu (19) a Khayyama (25) a odviedli ich na verejné priestranstvo. Siddaqu oblečenú v burke umiestnili do jamy až po pás. Priviedli aj Khayyama so zaviazanými očami a rukami za chrbtom. Prečítali im obvinenie z porušenia islamského práva. Siddiqu totiž predali bohatej rodine, no ona utiekla a vydala sa za svoju skutočnú lásku. Lídri miestnej komunity reagovali pokojne. Uviedli, že ak sa pár vráti a Khayyamova rodina zaplatí v prepočte deväťtisíc eur (pôvodná suma za manželstvo Siddiqy s druhým mužom), môžu sa zosobášiť. Bohužiaľ, Taliban zasiahol. Keď dočítali obvinenia, členovia davu začali hádzať kamene. Siddiqu zavraždili prvú, skaly jej rozbili hlavu, a potom ju zastrelili. Po nej prišiel na rad Khayyam, po jeho vražde sa dav rozišiel. Siddiqa a Khayyam sa svojou smrťou pripojili k dlhému zoznamu Afgancov, ktorých brutálne zabili v mene náboženstva.

Nicolae a Elena Ceausescovci
Nicolae Ceausescu vládol krajine od roku 1967 do roku 1989 a hoci vedel, že jeho ľudia trpia hroznými ekonomickými ťažkosťami, ignoroval to a užíval si luxus. Pár žil v panskom sídle s obrovskou zbierkou umenia a starožitností. Elena nosila kožušiny, vlastnila stovky párov drahých topánok. V roku 1989, po rokoch utrpenia, sa obyvateľstvo vzbúrilo a manželov zatkli. Počas vianočného dňa ich odsúdili na trest smrti, ktorý aj rýchlo vykonali. Pre Rumunsko tým komunizmus skončil. Pár pochovali na opačných stranách cesty na bukureštskom cintoríne.

Neznámi zo Sumter County
Nevieme, kto boli títo ľudia - a možno ani nikdy nebudeme vedieť. 19. augusta 1976 vodič kamióna objavil na poľnej ceste neďaleko diaľnice v Sumter County v Južnej Karolíne muža  ženu, dvadsiatnikov, ležali na chrbte v blate. Každý z nich mal tri strelné rany: v chrbte, v hrudi a pod bradou, ktorá bola ranou istoty. Ani jedna z obetí nemala doklady ani oblečenie, polícia však dúfala, že kresby mladého páru pomôžu nájsť svedkov a vyriešiť záhadu ich totožnosti. Obaja nosili drahé šperky - muž mal hodinky Bulova Accutron a 14-karátový prsteň s iniciálami „JPF“ na vnútornej strane. Napriek tomu a svedkom, ktorí ich videli pri stánku s ovocím krátko pred smrťou, polícia nič viac nezistila. Šperky nedokázali vypátrať a dokonca ani zubné záznamy a pitvy neodhalili nič nové. Síce zatkli podozrivého, na čas vraždy však mal alibi. Totožnosť páru zo Sumter County teda zostáva neznáma.