Keď pred piatimi mesiacmi náhle odišiel zo svojho študentského domova a nechal vetrať, netušil, aké prekvapenie ho vďaka otvorenému oknu počká. Čerstvý vzduch to ale nebol.

Panika v marci
Kvôli pandémii koronavírusu musel Oluwageorge Johnson náhle opustiť svoj študentský domov v Nottinghame. Pobalil si len to najnutnejšie a poď ho nazad k rodičom. Okno, na ktoré zabudol, po ňom už nemal kto zatvoriť, a tak ostalo na viac ako päť mesiacov otvorené. Kto by si myslel, že mu hrozilo vykradnutie, mýlil sa. Za dverami bytu čakalo plno prekvapení. A hoci sa celý ten čas vetralo, ani jedno z nich nebol čerstvý vzduch.

Náklad rovno od dverí
V bytoch študentov sa stopy po čerstvom vzduchu hľadajú niekedy naozaj komplikovane. Popri ponožkách spotenom tričku, trenírkach aj dychu z večernej párty, je možné cítiť v bytoch všeličo. No keď správca budovy otvoril dvere po piatich mesiacoch, odkedy ich Oluwageorge Johnson zatvoril, ihneď pochopil, že nevyzerá ako po bežnej študentskej párty. Milému študentovi poslal e-mailom pozdrav s novou podobou jeho bývania. A nebol to pekný pohľad.

Holuby sa nemaznali s ničím
Otvorené okno bolo magnetom pre holuby a hrdličky, avšak za bežných okolností sa vtáky neodvážia zaletieť až do ľudských príbytkov. V tomto prípade veľmi rýchlo pochopili, že v priestore sa celé týždne nepohol ani prach na stole a tak nastrčili krk cez oblok. Na pár mesiacov si tak zo študentského bytu spravili voliéru, ktorá im poskytovala teplo, pokoj a úkryt pred dažďom.

Výsledkom však boli kilogramy trusu, ktoré rozniesli prakticky po celom byte. Priestor pripomína umelecké dielo Salvadora Dalího, ktorý akoby mal však pri stvárnení interiéru len dve farby. vtáčí trus pozakrýval steny, ventilátor, WiFi router, všetko. Očista bude veru dlhá. Jednoduchšie by bolo rozhodne nájsť si nové bývanie. Ale so sieťkami na oknách.