Teraz sa vďaka značke Gambrinus môžete perfektne odreagovať s kamošmi, zmerať si sily v zábavných turnajoch pre verejnosť a súťažiť o super ceny. A najväčšia výhoda? Na tréning nemusíte chodiť do fitka, úplne stačí, ak s priateľmi zájdete na jedno.

Šípky sú jednou z najobľúbenejších hier súčasnosti pre partiu kamarátov. Hoci vo svojej vrcholovej podobe je to seriózny šport, má tú skvelú vlastnosť, že si ho môžu s úspechom zahrať aj úplní začiatočníci všetkých vekových skupín. Existuje nespočetne veľa rôznych hier, ktoré si s terčom a pár šípkami môžete vyskúšať - my sme pre vás vybrali tie najzábavnejšie a najjednoduchšie, ideálne pre skvelý večer s kamošmi.

Najvyššie skóre

Ste začiatočník a hľadáte nenáročnú šípkovú hru? Už hľadať nemusíte. Nič jednoduchšie než šípky o najvyššie skóre by ste asi nenašli. Táto hra sa hodí pre šípkarov všetkých úrovní či schopností a nemá vôbec komplikované pravidlá. Hráči sa striedajú pri hádzaní troch šípok a snažia sa dosiahnuť vopred stanovené cieľové skóre. To býva väčšinou 1000 bodov, ale môžete sa dohodnúť aj na inom čísle. Čím vyšší cieľ, tým dlhšia hra. Hru potom vyhráva ten, kto ako prvý dosiahne stanovený cieľ. Pritom nemusíte skončiť s presným počtom bodov. Ak máte 980 bodov a trafíte trojitú 20, získate 1040 bodov a vyhrali ste hru.

501 double out a 301 single out

Ak ste niekedy sledovali profesionálny šípkarský zápas v televízii, je veľmi pravdepodobné, že išlo o hru 501 double out. Práve 501 je najpopulárnejšia šípkarská hra v profesionálnych turnajoch odohrávajúcich sa po celom svete. Ak chcete hrať 501 double out, pravidlá sú jednoduché - obaja hráči alebo tímy majú na začiatku skóre 501 bodov. Všetci hráči sa pri hádzaní na terč striedajú po hodení troch šípok, teda po jednom kole. Princíp hry spočíva v tom, že získané body počas jedného kola sa odrátajú z celkového počtu a potom urobí to isté aj protihráč či tím. Prvý, kto dosiahne nulu, vyhráva hru. Podmienkou je ale tzv. „double out“ čo znamená, že na nule musíte skončiť hodom do správneho segmentu na vonkajšom úzkom páse (double), pri zásahu ktorého sa body zdvojnásobia.

Pre tých, ktorí si chcú zahrať ako profesionáli, no v kratšej verzii, je tu rýchlejšia forma 301 single out. Ak si chcete skúsiť túto ľahkú a rýchlu hru, zapojte sa do projektu Gambrinus šípkari, v ktorom si spolu s vašou partiou precvičíte vašu presnosť, odreagujete od každodenných starostí a možno v sebe objavíte aj kus skrytého talentu. Okrem svižného priebehu hry 301 je výhodou aj pravidlo „single out“, ktoré umožňuje začať alebo ukončiť hru akýmkoľvek násobkom, teda aj jednonásobkom.

Ciferník

Veľmi populárna hra, ktorá vám poslúži aj ako skvelý tréning. Nezahŕňa žiadnu matematiku ani potrebu udržiavať skóre. Pravidlá sú jednoduché – hráči sa snažia postupne trafiť všetky čísla od jednotky po dvadsiatku, double či triple nehrá rolu a počíta sa ako platný zásah. Hráči sa striedajú po troch hodoch a zvíťazí ten, kto prvý hodí všetky výseky v postupnom poradí 1,2,3,4, atď. Jednoduchou úpravou pravidiel zmeníte náročnosť tejto hry - podmienkou víťazstva napríklad môže byť trafiť po poslednej dvadsiatke ešte stred, skúsenejší borci môžu skúsiť pravidlo, že každé číslo musia hodiť trikrát za sebou.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Gambrinus

Tipy od profesionálov

Hrať ako profesionál nemusí byť náročné a túto úroveň môžete dosiahnuť pomerne rýchlo. Ak chcete byť úspešní, je potrebné myslieť na niekoľko pravidiel a tipov. Profesionáli radia, že celý úspech je najmä o postavení a hode na terč. Počas toho však treba myslieť na to, že šípka je veľmi ľahká, vzdialenosť krátka a terč malý. Je preto dôležité sústrediť sa na svoj cieľ a zachovať počas hodu telo v pokoji a nehybnosti. Hod musí vychádzať z presného pohybu predlaktia a zápästia. Netreba mať stres, stojte pokojne, pohodlne a stabilne. Nezabúdajte však na to, že ak chcete hrať dobre a vyhrávať, je potrebné pravidelne trénovať svoju mušku. Vďaka jednoduchým pravidlám a rôznym typom hier môžu byť šípky strhujúcou zábavou pre celú vašu partiu.

Gambrinus šípkari

Tréning pri zábavných šípkarských hrách vo svojom obľúbenom podniku môžete ľahko premeniť na účasť v amatérskom turnaji a super výhry od značky Gambrinus. Stačí zostaviť svoj tím, prihlásiť sa do turnaja a sústrediť sa na cieľ. Nielenže si užijete spoločný čas, ale môžete vyhrať rôzne ceny, či zabojovať o hlavnú výhru 4000 EUR! Všetky informácie o turnaji, prihlásených podnikoch a prihlášku nájdete na sipkari.sk.