Joel má 22 rokov a prepichovanie ľudského tela posunul na celkom nový level. Na tvári má 11 dier, a to dokonca aj na nose či perách. Dve diery na lícach majú priemer 34 milimetrov a v dohľadnej dobe ich chce tento 22-ročný mladík z Nemecka zväčšiť až na 40 milimetrov.

Vďaka nezvyčajnej záľube, ktorá hraničí s posadnutosťou, sa Joel zapísal aj do Guinessovej knihy rekordov. Figuruje tu ako človek, ktorý má na tvári najviac dier.

S „upravovaním" tváre začal, keď mal 13 rokov. Vtedy si nechal vložiť tunel do ucha, čo je už v dnešnej dobe pomerne bežné. S ďalším vývojom situácie už ale nikto v jeho okolí nerátal. „Som rád, že som si mohol nechať do tváre urobiť diery. Celkom spokojný ale nie som a teším sa na ďalšie," tvrdí Joel.

Okrem 11 tunelov má Nemec aj 27 piercingov, šesť tetovaní a rozrezaný jazyk, ktorý dokáže prepchať cez oba tunely na lícach. Cez ne si tiež dokáže do úst vopchať napríklad lízanku alebo pretiahnuť šnúrku. Na čo tieto vymoženosti slúžia, nevieme.

Joel priznáva, že približne týždeň po každom „vylepšení" trpí bolesťami. Avšak hneď, ako sa rany zahoja, začína premýšľať nad tým, čo si dá upraviť ako ďalšie. Dokonca uvažuje aj o tom, že si nechá vybrať jednu očnú buľvu a nechá si ju nahradiť implantátom.

Mladík s dierami po celej tvári tvrdí, že rôzne telesné modifikácie mu život príliš neovplyvňujú. Môže jesť v podstate čokoľvek, no iba po malých kúskoch. Na vzťahy s kamarátmi to vraj tiež nemalo takmer žiadny dopad a dokonca má už niekoľko mesiacov priateľku.

„Keď kráčam po ulici, ľudia na mňa občas zízajú a kladú mi otázky. Nikto ma však v skutočnom živote neuráža. Na internete je to ale horšie, ťažkú hlavu si z toho ale nerobím," tvrdí Joel.

Názor na jeho koníček si už urobte sami, napríklad prostredníctvom videa po článkom.