Súostrovie Vestmannaeyjar pozostáva z viacerých menších ostrovčekov a leží južne od Islandu. Najseverovýchodnejším z týchto ostrovčekov je Elliðaey a práve tu na zvažujúcej sa lúke stojí ikonický dom. Od 30. rokov 20. storočia je ostrov neobývaný, ale na druhej strane sa o budovu ľudia stále starajú a udržiavajú ho v dobrom stave.

V priebehu rokov sa vynorilo viacero klebiet a hypotéz o tomto nezvyčajnom dome. Dokonca sa hovorilo aj to, že si ho nechal postaviť excentrický biznisman pre prípad, že by nastala zombie apokalypsa. Za majiteľku nehnuteľnosti sa istý čas považovala islandská speváčka Bjork a povrávalo sa, že s úradmi rokuje o odkúpení celého ostrova.

Nič z toho ale nie je pravda. Skutočný príbeh v pozadí slávneho domu je oveľa obyčajnejší. Postavili ho až v 50. rokoch, teda dve desaťročia potom, ako Elliðaey opustili poslední obyvatelia. Je majetkom Elliðaeyského poľovníckeho združenia, ktorej členovia tu prespávajú počas viacdňového lovu na mníšiky. Je síce záhadou, ako môže mať neobývaný ostrov vlastné poľovnícke združenie, ale je to tak.

Zaujímavé je, že do 30. rokov 20. storočia žilo na Elliðaey viacero rodín. Postupne však ostrov opustili a presťahovali sa do ľudnatejších častí Islandu, kde bol život jednoduchší. Dobre však vedeli, čo za sebou nechávajú: bohaté loviská rýb a mníšikov. A tak sa sem pravidelne vracali kvôli rybolovu a poľovačkám. Niekde tu zrejme ležia základy poľovníckeho združenia.

Napriek tomu, že združenie dom udržiava v dobrom stave, nejde práve o najpohodlnejšiu nehnuteľnosť na svete. Nie je tu žiadna elektrina, tečúca voda ani splachovací záchod. Zato by ste tu však našli saunu a dokonca aj plot. Nevedno načo, keďže na ostrove nik nežije.