Nezvyčajný úkaz sa podarilo nakrútiť 82-ročnému Tom Slaglovi z amerického štátu Georgia. Ten zbadal klbko dvoch hadov hneď vedľa svojej poštovej schránky a spočiatku nevedel, čo si má o tom myslieť. Až keď sa prizrel bližšie, zistil, že súboj hadov skončil a jeden požiera svoju korisť. Vtedy začal všetko natáčať.

Vo videu vyššie môžete vidieť, ako sa hadiarka retiazková kŕmi podstatne širším štrkáčom pásavým. Vďaka flexibilným čeľustiam sa jej podarilo zhltnúť hlavu a časť tela a postupne sa prepracovávala smerom ďalej.

Ťažko povedať, ktorý z hadov bol dlhší, štrkáče pásavé však zväčša dorastajú do dĺžky asi 180 centimetrov a hadiarky retiazkové mávajú maximálne 120 centimetrov. Štrkáč vo videu je širší než hadiarka a preto sa dá predpokladať, že bol aj ťažší. To ale hadiarke očividne neprekážalo. Koniec koncov, radí sa medzi druhy, ktoré sú schopné zožrať aj korisť ťažšiu než sú oni sami.

Zároveň však máloktorý druh hadov konzumuje väčšie hady, hadiarka sa ale radí aj do tejto úzkej skupiny. Ide o škrtiča, ktorý sa obeti zahryzne do krku a potom ovinie jej telo a vytisne z neho život. Nemá jed, je však imúnna voči mnohým hadím jedom. Práve preto môže bezpečne loviť aj štrkáče pásavé, ktoré sú pre človeka mimoriadne nebezpečné.