MENU
Menu
a

Zaujímavosti VIDEO Bojové umenie, ktoré tie zvyšné vopchá do vrecka: Oplatí sa ho naučiť?

Poznáte niekoho, kto ovláda krav magu či muay thai? Pokojne mu povedzte, že proti majstrovi žltého bambusu by zaiste neobstál. Žltý bambus je totiž najnebezpečnejšie bojové umenie, aké existuje. Alebo žeby nie?

Zástancovia žltého bambusu tvrdia, že ide o druh bielej mágie, ktorá slúži na sebazdokonaľovanie, liečenie i obranu. Údajne využívajú energiu čchi, prostredníctvom ktorej sú schopní brániť sa akémukoľvek inému bojovému umeniu.

Znie vám to ako totálna hlúposť? Nuž, mali by ste vedieť, že to aj totálnou hlúposťou je. Kult žltého bambusu s centrom na Bali však jeho zakladateľom poriadne vynáša. Na celom svete majú 30-tisíc nasledovníkov, ktorí im za lekcie „využívania vesmírnej energie" platia.

Pri kontakte s realitou ale zástancom žltého bambusu ich viera nepomáha. Pred pár rokmi sa o tom presvedčil samozvaný japonský majster tohto bojového umenia Janagi Rjuken. Tvrdil, že vyplatí päťtisíc dolárov komukoľvek, kto v ringu obstojí proti jeho schopnostiam. Postavil sa mu istý Iwakura Goh, ktorý „majstra" pár údermi pripravil nielen o slušnú sumu peňazí, ale aj o dôstojnosť a trochu krvi.

Napriek nespočetným videám, v ktorých „bambusári" podliehajú každému, kto sa im postaví, sa počet vyznávačov tohto bojového umenia nezmenšuje. Práve naopak, pomaly rastie. Video, nad ktorým budete len neveriacky krútiť hlavou, nájdete pod článkom. V čase 6:25 nastane niečo, čo ste asi ešte nevideli.