V máji 2021 sa na YouTube objavil kanál so znepokojivým názvom „Eating Pig After 100 Days“ (Jedenie prasaťa po 1000 dňoch). Japonec, ktorý kanál založil, pripravil divákov na to, čo sa bude diať. Uviedol, že bude viac než tri mesiace chovať malé prasa, potom ho uvarí a zje. Nápad ľudí očividne zaujal, kanál mal vyše 100-tisíc odberateľov, ale drvivá väčšina z nich si myslela, že autor videí to nemyslí vážne. Očakávali šťastný koniec v štýle hollywoodskych filmov, v ktorom prasiatko ostane žiť so svojím majiteľom. Veď aké monštrum by dokázalo zabiť malého tvora, ktorý si získal srdcia toľkých ľudí?

V priebehu 100 dní zverejnil majiteľ kanála stovky videí, na ktorých bolo vidieť, že sa k prasaťu správa ako k domácemu miláčikovi. Kŕmil ho, hral sa s ním, kúpal ho, dokonca ho nechával spať v posteli. Zvučka, ktorou videá začínali, bola chytľavá a akosi nepasovala k tak trochu morbídnemu názvu kanála.

Autor videí ale splnil to, čo sľúbil. Po 100 dňoch sa na kanáli objavilo nové video. Šťastnú zvučku vystriedala smutná klavírna skladba a zábery na prasiatko, ktoré majiteľ viedol na utratenie. Následne sa domov vracal s krabicou, v ktorej bolo mŕtve zviera.

Tým ale video nekončilo. Pokračovalo prípravou mäsa, jeho grilovaním a napokon konzumáciou. Napokon autor v klietke, kde choval prasiatko, zapálil sviečku, a ponúkol divákom zostrih najdojímavejších momentov zo života zvieraťa.

Tým samozrejme divákov rozzúril ešte viac. Záplava negatívnych komentárov na seba nedala dlho čakať, ľudia muža obviňovali z týrania zvierat a dopytovali sa toho, aby proti nemu zakročili úrady. Len občas sa ozval niekto, kto poukázal na fakt, že bravčovina je jedným z najkonzumovanejších druhov mäsa a denne prídu o život tisíce ošípaných. Objavili sa aj komentáre v tom zmysle, že autor videí predsa už názvom kanála dal jasne najavo, o čo pôjde.

Aby toho nebolo málo, na ďalší deň zverejnil majiteľ zvieraťa ďalšie video. Ako sa ukázalo, prasiatko bolo v poriadku a dotyčný zjedol mäso z obchodu. Chcel len poukázať na to, že človek zväčša nerozmýšľa o konzumovaných zvieratách ako o mysliacich bytostiach.

Objavili sa však komentáre, ktoré tvrdili, že majiteľ kanála si narýchlo kúpil nové prasiatko, a to kvôli množstvu negatívnych komentárov smerovaných na jeho adresu. Kde je teda pravda? To sa zatiaľ nevie. Isté ale je, že dotyčný našiel naozaj bizarný spôsob, ako zaujať. Jeho video s grilovaním prasiatka totiž malo 3,4 milióna videní.