Pohľad na vlastné auto vám môže úplne pokaziť ráno. Nielenže je momentálne poriadna zima, ale v dôsledku toho sú zamrznuté aj okná. Kto nemá možnosť parkovať svoje vozidlo v garáži, sa s týmto problémom bude v zimnom období stretávať denno-denne. Odstraňovanie ľadu škrabkou je zdĺhavé a niekedy aj problematické.

Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok
Zdroj: Pexels, Chris F

Odstraňovač námrazy si môžete jednoducho namiešať aj sami doma. Na to, aby sa "ľady pohli", by po aplikácií domáceho triku, malo stačiť 30 sekúnd. Potrebujete k tomu iba nádobu s rozprašovačom, ocot a vodu. Ideálny pomer pozostáva z troch dielov octu a jedného dielu vody. To spolu nalejete do prichystanej nádoby a môžete používať.

Tekutina by nemala nijako ublížiť laku auta, ale opatrnosť je vždy na mieste a pre istotu treba prúd smerovať výhradne na sklené plochy. Laku dokážu uškodiť hlavne príliš agresívne zimné zmesi do ostrekovačov. Ďalšou cennou radou je sa v žiadnom prípade nepokúšať urýchliť rozmrazovanie skiel polievaním horúcou vodou. To by mohlo spôsobiť ich prasknutie.

Alternatíva k rannému použitiu rozprašovaču, je zakrytie minimálne čelného skla krycou plachtou už večer. Na tento účel nám môže poslúžiť aj slnečná clona, ktorú v letnom období využívame v interiéri. Jej umiestnením na okno zvonku, sa dajú robiť zázraky. A ráno môže byť pohľad na vlastné auto o niečo krajší.