Tyčinka Mars
Zakladateľom korporácie Mars je Frank Mars, ktorý založil impérium cukroviniek v roku 1911. Málokto však tuší, že jeho syn Forrest Mars zo značky spravil skutočný fenomén. A to všetko sa začalo v jedného večera, keď bol Forrest, inak absolvent univerzity Yale a autor množstva reklám na cigarety Camel, zatknutý. Po uliciach nelegálne vylepoval plagáty práve na podporu tejto značky. Vtedy si odniesol z akcie pokutu 400 dolárov, ktorými ho pred väzením zachránil práve otec. To však nebolo všetko. Ako v ten večer utužovali vzťahy a popíjali mliečne koktaily, bol to práve Forrest, ktorý poradil otcovi pridať do mlieka a jeho čokolády pridal slad a karamel. Zrazu bola na svete myšlienka mega úspešnej tyčinky Milky Way. bez pokuty za výtržníctvo by možno nikdy nebola.

Tour de France
Značka najznámejších cyklistických pretekov na svete stojí na krvavom základe. Hoci je šport dnes symbolom mieru, Tour de France odštartovala na krvavom základe. V minulosti sa napadnutie prezidenta trestalo len dvoma týždňami väzenia. To využil Comte Jules-Albert de Dion, ktorý sa pustil do prezidenta Emile Loubeta. Bol vodcom davu, ktorý sa zrazil s prezidentom aj políciou na parížskej dostihovej dráhe. Najvýznamnejší športový časopis Le Velo výrazne kritizoval správanie de Diona. A tak si urazený de Dion založil vlastný časopis, a keďže ten pôvodný bol spätý s cyklistikou, ohrdnutý de Dion si povedal, že zorganizuje vlastnú cyklistickú súťaž. Tak vznikla slávna Tour de France.

KFC
Pán, ktorý sa usmieva z obalov najznámejších pražených kurčiat na svete, sa zaplietol do poriadnej roztržky so smrteľným koncom. Harland Sanders ešte len rozbiehal svoje impérium smažených kureniec, keď mu reklamné plagáty prelepil konkurent Matt Stewart. Ten  bol známy svojimi drsnými praktikami a likvidáciou konkurencie. Harland Sanders to nenechal tak a vybral sa na zúčtovanie so Sewartom s dvoma policajtmi. Po príchode však Stewart strelil jedného priamo do hrude. Harland Sanders pohotovo zobral revolver z rúk policajta a vystrelil na agresora spolu s druhým policajtom. Strela ho zasiahla do stehna, no Sanders chytil guľku do ramena. Hlavný útočník bol odsúdený na 18 rokov a tak Harland Sanders mohol rozvíjať svoje podnikanie a stať sa kráľom rýchleho občerstvenia.