MENU
Menu
Sean Connery

Zaujímavosti Temné stránky známych osobností: Násilník Connery a rasista Wayne

Medzi celebritami máme svojich hrdinov - ľudí, ktorí nás učia, inšpirujú a myslíme si o nich, že sú správni. Ale ak ste niekedy čítali bulvár viete, že väčšina slávnych ľudí nie je v skutočnosti obdivuhodná.

Užívanie drog, alkoholizmus a príležitostný sex sú ich bežnými zlozvykmi a  niekedy sú ich nedostatky omnoho horšie, pričom mnohí skrývajú veľké tajomstvá. Napríklad bojovník za nezávislosť Indie Mahátma Gándhí bol rasista a hollywoodsky herec Mark Wahlberg ako 16-ročný vystrelil mužovi oko. Aj tí najuznávanejší umelci a osobnosti môžu mať temnú minulosť a kontroverzné názory, o ktorých väčšinou verejnosť nevie.

Sean Connery
Vo filmoch sa Sean Connery ako James Bond nesprával k ženám s rešpektom. Škótsky herec je rovnaký aj mimo obrazovku. Poprel obvinenia, že udrel svoju bývalú manželku Diane Cilentovú, keď sa po svadbe odmietla vzdať svojej filmovej kariéry. Vo viacerých rozhovoroch vyjadril ľahostajnosť voči domácemu násiliu, najmä v článku Playboy z roku 1965, v ktorom uviedol, že nemá problém dať žene facku, keď ho provokuje. V roku 1987 v televíznej show Barbary Waltersovej povedal, že je „absolútne správne“ udrieť ženu. Možno preto herec tak výborne stvárnil agenta 007. Ako zdôraznil, Bond nie je „nikdy zamilovaný do dievčaťa“ a môže byť „krutý.“ Napriek tomu zostáva uznávanou celebritou a v roku 2000 dokonca získal rytiersky rád.

Keith Moon
Keith Moon bol opilec a výstredný bubeník anglickej rockovej skupiny The Who. V noci v roku 1970 však spôsobil smrť svojho bodyguarda a blízkeho priateľa Neila Bolanda, do ktorého narazil autom. Tragédia nasledovala po tom, čo pri krčme v Hatfielde v Hertfordshire skupina skinheadov napadla Moona a jeho priateľov. Kým Boland držal dav na uzde, ostatní rýchlo nasadli do auta, pričom Moon šoféroval. Prešli len krátku vzdialenosť, keď si uvedomili, že Boland leží pod autom a celý čas ho ťahali po ceste. Moona obvinili z jazdy pod vplyvom alkoholu a koroner označil Bolandovu smrť za náhodnú, čím zbavil bubeníka obvinenia z vraždy.

Laura Bushová
Pokiaľ ide o rodinu Bushovcov, zvyčajne je pod paľbou kritiky George W. Bush. No ani bývalá prvá dáma nemá čistý štít. Vo veku 17 rokov Laura Bushová (vtedy Welchová) nezastavila na stopke a narazila do auta svojho spolužiaka Michaela D. Douglasa, ktorý na následky zranení zomrel. Voči Welchovej nikdy nevzniesli obvinenie. Nezúčastnila sa na Douglasovom pohrebe ani nehovorila s jeho rodičmi, hoci vo svojej autobiografii vyjadrila ľútosť a podrobne opísala priebeh nehody. Incident zostal tajomstvom a k jeho odhaleniu došlo v roku 2000 počas prvého kola prezidentských volieb.

John Wayne
John Wayne bol oslavovanou hollywoodskou hviezdou a hrdinom westernových filmov, no tiež politicky nekorektným človekom. Vyplýva to z jedného článku publikovanom v časopise Playboy, ktorý odhaľuje menej pôsobivý postoj Johna Wayna k domorodým Američanom. Na otázku, či cítil akúkoľvek empatiu voči domorodcom, ktorí sa vo filmoch často objavovali, Wayne odpovedal, že nemá pocit, že by kolonisti „urobili zle, keď im odobrali túto veľkú krajinu“, a že „Indiáni sa sebecky snažili nechať si ju pre seba.“ A jedným dychom pridal aj niečo urážlivé o Afroameričanoch a uviedol, že verí v bielu nadradenosť „až kým sa čierni nenaučia zodpovednosti“.