Ako na večeru?

Došli vám zásoby a partnerka guľa očami. Hádam ju nepustíte do lesa samú. Spravte na večeru ryby. Nemáte udicu a silón, iba vám tečú slinky? Využite ich. Stačí vám košeľa, ktorú ponoríte do vody a uchytíte oba konce. Potom na ňu začnete pľuvať a malé ryby priplávajú v domnienke, že ide o potravu. Potom len rýchlo košeľu zdvihnete. Nečakajte veľké ryby, ale aj tieto malé sa dajú spraviť na ohni a chutia ako rýchly snack na zahnanie hladu.

Oheň v zime

Ak raz uviaznete v ľadovej pustatine, tak všetko, čo budete potrebovať je trochu sa zahriať. Ale ohňa nikde. Lenže ak vychytáte slnečné počasie, môžete si vyrobiť ľadovú šošovku. Zachytáva slnečné svetlo a sústreďuje ho na jeden bod, rovnako ako lupa. Ak sa toto ohnisko dostatočne zahreje a ak sa zameria na niečo suché a horľavé, dostanete plameň. Je to jednoduchý koncept, ale funguje geniálnym spôsobom. Ak chcete vytvoriť ľadovú šošovku, stačí do oblúka preleštiť kus ľadu.

Kompas z hodiniek

Super smart hodinky môžete pokojne zahodiť, ak sa ocitnete na pár dní bez zdroja energie. Život vám zachránia a smer ukážu klasické analógové. Držte hodinky vodorovne a nasmerujte ich tak, aby hodinová ručička smerovala do slnka. Potom rozdeľte uhol medzi hodinovou ručičkou a dvanástkou napoly. Doobeda musíte merať uhol medzi dvanástkou a hodinovou ručičkou v smere hodinových ručičiek, poobede proti smeru. Pomyslená stredová os ukazuje na juh a potom už odvodíte všetky svetové strany. Navyše tento kompas funguje vždy a nepotrebujete k nemu ani signál GPS.

Multifunkčné kondómy

Chlap by ich mal mať vždy pri sebe. Nielen preto, že počas leta s nimi zažije krásne a bezpečné chvíle, ale preto, že sú multifunkčnejšie ako švajčiarsky nožík. Kondómy vám môžu poskytnúť jedlo, vodu, oheň a prístrešie – štyri kľúčové prvky prežitia. Uviaznuť s balíčkom kondómov v divočine je doslova požehnanie. Kondómy sú veľmi slušné nádoby na skladovanie vody. Dva alebo tri plné kondómy poskytnú človeku dostatok vody na týždeň. Kondómy tiež horia. Latexový sa okamžite vznieti, vďaka čomu je ideálnym pomocníkom pri rozložení ohňa.

A keďže sú svojou povahou vodotesné, možno ich použiť aj na bezpečné prenášanie horľavého materiálu. V krátkosti môžete kondómy použiť ako lano na uviazanie plachty na úkryt alebo si z nich vyrobiť prak, ktorým pokojne ulovíte aj malú zver. Jednoducho, kondómy majte vždy pri sebe. Pretože nikdy neviete na čo sa vám môžu zísť.