Šachový box

Máme tu dve atraktívne záľuby, ktoré sa spojili. Celé sa to začalo tak, že milovníci šachu svoje zápolenie premenili aj na pästné súboje a tak sa zo záľuby vyvinul šport, ktorý úplne zmenil svet boxu aj športu. V strede ringu je šachovnica a medzi kolami úderov do hlavy si to borci spolu rozdávajú aj súbojom bielych a čiernych. Dokazuje to aj fakt, že nie každý šachista je slabý a nie každý boxer má nízke IQ.

Muklovský (ľudský) metlobal 

Začalo sa to knihami o Harrym Potterovi a nakoniec sa zo záľuby pár jedincov stal oficiálny šport v 39 krajinách. Namiesto čarodejníkov na lietajúcich metlách v nej hrajú reálni ľudia, teda po Potterovsky muklovia. Držia metlu medzi nohami a snažia sa simulovať magický let. Pritom medzi nimi lieta lopta. Ide o akúsi variáciu hádzanej. To, čo hrali milovníci magickej ságy na detských ihriskách je zrazu šport, ktorý má svoje ligové zápasy od roku 2005 a metlobal sa stáva skutočným profesionálnym športom.

DIY biológia

Pokusy a skúmania nepatria len do detských izieb. Existuje rastúci trend amatérskych vedcov, ktorí vykonávajú biologické experimenty zo svojich vlastných domovov. Niektorí sú bývalí profesionáli a niektorí sú len nadšenci, ale všetci vykonávajú genetický a fyziologický výskum v domácich laboratóriách a garážach.

Na trhu sú preto dostupné sety na úpravu genetiky alebo dokonca tvorbu vírusov. Trendom sú aj telesné úpravy. Po vzore Frankensteina sa chcú ľudia vylepšiť a skombinovať svoje telo so strojmi aj elektronikou v snahe začať transformáciu na kyborga.

Geocaching

Unikátny fenomén, ktorý prerástol záľubu pár ľudí so záľubou v pátracích hrách v prírode. Je kombináciou bežných detských hier, sociálnych sietí a túžby po dobrodružstve. Vznik tejto mánie sa datuje do roku 2000. Pôvodne išlo len o nadšencov, ktorí zverejňovali GPS súradnice online a vyzvali ostatných, aby našli čo na mieste nechali. Stal sa z neho trend, ktorý pomocou aplikácií a sociálnych sietí vracia ľudí do prírody. Síce s mobilom v ruke, ale s ruksakmi a v maskáčoch, alebo aspoň v športovom oblečení.

Najextrémnejší šport zo všetkých

Lezenie na vysoké budovy sa často končilo v policajnej cele. No až do chvíle, kým sa z tejto záľuby nestal rooftopping. Najextrémnejší šport všetkých čias. Milovníci adrenalínu sa štverajú na vrcholy mrakodrapov a žeriavov bez bezpečnostných postrojov. Tento trend úplne zmenil predstavy o tom, ako vyzerá adrenalínový šport.