John Wayne Gacy

John Wayne Gacy je bezpochyby jedným z najhorších sériových vrahov v americkej histórii. Bol ženatým otcom dvoch malých detí na začiatku 70-tych rokov, pracoval ako manažér niekoľkých reštaurácií KFC v Chicagu a vo voľnom čase pracoval ako klaun v miestnych nemocniciach, aby rozveselil choré deti. V skutočnosti však skrýval temné a znepokojujúce tajomstvo - v rokoch 1972 až 1978 zabil najmenej tri desiatky dospievajúcich chlapcov a mladých mužov. Pozostatky viac ako tucta z nich pochoval pod svojím domom na predmestí Chicaga. Nakoniec stopy doviedli políciu k jeho domu, Johna obvinili, uväznili a súd ho odsúdil na trest smrti. Keď 10. mája 1994 konečne nastal deň jeho popravy, Gacy si objednal kuracie mäso z KFC. Bývalý manažér reštaurácie požiadal o vedierko nugetiek, misku hranolkov, tucet vyprážaných kreviet a pol kila jahôd. Keď sa najedol do sýtosti, popravili ho smrtiacou injekciou.

Adolf Eichmann

Adolf Eichmann bol dôstojník SS, ktorý počas holokaustu vykonal neopísateľné zverstvá. Ako jeden z blízkych dôverníkov Adolfa Hitlera dohliadal na splyňovanie ľudí a radil popravy nespočetného množstva Židov, Rómov, homosexuálov a iných ľudí v nemeckých koncentračných táboroch. Po holokauste a skončení II. svetovej vojny Eichmann ušiel z Nemecka do Argentíny, kde žil v tajnosti s veľkou skupinou ďalších bývalých nacistických dôstojníkov a vodcov. Ale ich sloboda netrvala dlho. Izraelskí agenti Mosadu ich vystopovali, priviedli späť do Európy a postavili pred súd za porušovanie ľudských práv. Eichmann sa bránil, že iba plnil rozkazy Hitlera. „Len som si robil svoju prácu“, uviedol pred tribunálom. Na konci súdneho procesu ho uznali vinným a odsúdili na smrť. Keď v roku 1962 mali vykonať trest smrti obesením, Eichmann si dal posledné jedlo, lepšie povedané posledný drink. Objednal si fľašu suchého červeného izraelského vína známeho ako Karmel.

Gary Gilmore

Gary Gilmore okradol dvoch mužov na vidieku v Utahu v lete 1976. Po krádeži sa však zľakol, že by ho mohli identifikovať, preto sa rozhodol, že ich zabije. Jeho plán sa skomplikoval, keď pri manipulácii so zbraňou postrelil aj seba. Nezranil sa síce vážne, ale na oblečení mal stopy krvi. Policajti ho vypátrali a zatkli a následný súd mu udelil trest smrti. Jeho správanie v cele však bolo zvláštne. Väčšina väzňov, ktorí tento finálny trest dostanú, bojujú o svoje prepustenie a tvrdia, že sú nevinní. Gilmour však od začiatku žiadal, aby mohol zomrieť čo najskôr. Chcel, aby poprava prebehla čo najskôr. Popravili ho 17. januára 1977 streleckou jednotkou v štátnej väznici v Utahu. Jeho posledné jedlo bolo jednoduché: hamburger, pečený zemiak, vajce uvarené natvrdo a trochu kávy. Tesne pred popravou si ešte dal tri poháriky whisky Jacka Danielsa.

Velma Barfield

Velma Barfield bola matka a babička, ktorú usvedčili z vraždenia ľudí arzénom a inými jedmi. Žena zo Severnej Karolíny bola navonok zbožnou kresťankou, no vo vnútri bola plná nenávisti. Arzénom otrávila päť ľudí, vrátane svojej matky. Podozrievali ju tiež zo zabitia dvoch bývalých manželov, ktorí zomreli predčasne a za záhadných okolností. Po odsúdení Velma trávila čas v cele smrti v ženskej centrálnej väznici v Raleighu modlitbami a pletením svetríkov pre svoje vnúčatá. 2. novembra 1984 sa stala prvou ženou popravenou smrtiacou injekciou. Niekoľko hodín predtým, večer 1. novembra, Velma dostala svoje posledné jedlo. Namiesto toho, aby sa poriadne najedla si objednala len syrové čipsy Cheez Doodles, tyčinku Kit-Kat a fľašu Coca-Coly.

Lawrence Russell Brewer

Lawrence Russell Brewer cestoval s dvoma kamarátmi v nákladnom aute, keď pred mestom Jasper v Texase, okolo 1:30 ráno vzali stopára. Išlo o Jamesa Byrda, ktorý mal tú smolu, že bol černoch. Po krátkom čase na neho muži fyzicky zaútočili. Obviazali mu okolo nôh reťaz, pripevnili ho k nákladnému autu a ťahali po poľnej ceste. Byrd zomrel na masívne zranenia, ktoré utrpel počas vlečenia. Muži mu odrezali hlavu a jeho telo nechali ležať pri ceste. Čoskoro ich policajti zadržali a obvinili z vraždy. Brewer, ktorý bol členom viacerých rasistických spolkov dostal trest smrti. Keď prišiel čas na posledné želanie, požiadal o neskutočné množstvo jedla. Zapýtal si pizzu, dva kuracie vyprážané steaky, trojitý mäsový slaninový cheeseburger, misku vyprážanej okry, pol kila grilovaného mäsa s bochníkom bieleho chleba, tri fajitas, pol kila vanilkovej zmrzliny a kúsok fondánového koláča z arašidového masla. Aby toho nebolo málo, Brewer požiadal aj o tri koreňové pivá. Keď mu všetko priniesli, jedlo vyhodil. Nič nezjedol, čo väzenských úradníkov tak nahnevalo, že v texaskej väznici zrušili možnosť posledného špeciálneho jedla. Keď prišiel čas na vykonanie popravy, jednoducho naservírovali odsúdenému jedlo, ktoré v ten deň podávali ostatným väzňom.