Nicolas Gentile je vyučený šéfkuchára, a tak by sa u hobitov, ktorí majú obrovskú záľubu v dobých jedlách, určite nestratil. Nicolas vyrastal na Tolkienových knihách i filmoch, ktoré podľa nich natočil Peter Jackson. V dospelosti si ale povedal, že chce čosi viac. Sledovať dobrodružstvá iných mu už nestačilo, a tak sa sám stal hobitom.

V roku 2018 si Nicolas kúpil dva hektáre pôdy neďaleko talianskeho Abruzza a začal si budovať hobitiu noru. Spolu s rodinou tu odvtedy žijú podobne ako Tolkienovi knižní hrdinovia. Nicolasovi neprekáža, že na splnenie svojho sna minul celoživotné úspory. On a jeho blízki sú vraj šťastnejší než kedykoľvek predtým.

V súčasnosti má tento ozajstný hobit smelé plány. Keďže o to, ako žije, sa zaujíma čoraz viac ľudí, Nicolas chce prostredníctvom crowdfundingu vyzbierať 1,5 milióna eur a vybudovať celú hobitiu dedinu.

Nicolas sa nedávno objavil v médiách v súvislosti so zničením istého prsteňa. On a ďalší nadšenci Tolkienovho diela sa vo filmových kostýmoch vydali na 250 kilometrov dlhú pešiu púť k Vezuvu, do ktorého chcú hodiť repliku slávneho Prsteňa moci. Nicolas sa ocitol v úlohe Froda a bol to práve on, kto do sopky hodil prsteň.

Fotografie zo života ozajstného hobita uvidíte v našej galérii.