Za bežných okolností by sa o týchto ľuďoch napísal v  novinách kratučký nekrológ. Avšak dnes sú tí, ktorí smrti napľuli do tváre. Aspoň dočasne.

Šialený skateboardista

Randon Timmons mal len 18 rokov, keď skončil s hlavou obitou o asfalt. Do nemocnice ho priviezli s prakticky nulovou mozgovou aktivitou. Lekári rodine vopred oznámili, že masívny opuch mozgu, kvôli ktorému bolo potrebné odstrániť značnú časť lebky, zrejme do rána neprežije. Rodina ostala pri ňom a chalan sa za pár dní dal dokopy. Jeho vyliečenie je pre mnohých lekárov zázrakom. Pre mnohých mladých varovaním. Ako sa nešťastie prihodilo? Na skateboarde sa chytil idúceho vozidla. Avšak na malých kolieskach je aj pomalá 20 kilometrová rýchlosť auta doslova smrtiaca a vodič poriadne dupol na plyn, keď Randon Timmons vbehol kolieskom do diery v ceste a jeho hlava letela  prudko priamo na asfalt.

Pád zo 47. poschodia

Príbeh dvoch bratov, ktorí dokazuje, že ak dvaja ľudia robia to isté, nie je to to isté. Alcides a jeho mladší brat Edgar umývali okná na jednom z mrakodrapov Manhattanu. Zrazu sa im zlomila istiaca doska a nasledoval rýchly pád zo 47. poschodia.

Edgar bol na mieste mŕtvy, no keď prišli záchranári, Alcides sedel v uličke a hoci silno krvácal, bol pri vedomí. Po prevoze do nemocnice zistili, že má zlomené nohy, ruky, rebrá a masívne krvácanie do mozgu. Napriek tomu, že prežil, lekári pozitívni scenár nevideli. Alcides však po pár týždňoch odkráčal z nemocnice. Obaja bratia pritom padali z rovnakej výšky. Alcides mal na poker so smrťou pripravené lepšie karty.

Zásah prúdom

Iba deväťročný Elijah Belden sa ocitol na desať dní v kóme po tom, ako ho zasiahlo zle zaizolované osvetlenie rodinného domu. Prudký elektrický šok spôsobil okamžitú paralýzu, stratu vedomia a desať dní v kóme.

Chalan bol pripojený na prístroje a lekári už mali v zásobe vypísanie úmrtného listu. Naraz sa však prebral a začal rozprávať. Vyšetrenia ukázali, že chlapec neutrpel žiadne poškodenia mozgu.

Strela do hlavy

Abigail Kopf sa stala obeťou prestrelky v roku 2016 a guľku chytila rovno do hlavy. Čo je obvykle jasná príčina smrti. Lekári sa jej chystali odobrať orgány, keď pohla rukou a tak začala záchranná akcia. Dnes vedie Abigail Kopf bežný život a hoci má mierne problémy s motorikou, je to žena, ktorá sa plne zotavila.