Anthony Ray Stockelman - pomsta za Katie
25. januára 2005 zmizla desaťročná Katlyn „Katie“ Colmanová počas cesty do obchodu. Po piatich dňoch intenzívneho hľadania polícia našla jej telo neďaleko potoka. Polícia pôvodne za čin zatkla nesprávneho muža, no dôkazy DNA ju nakoniec nasmerovali na Anthony Ray Stockelmana. Zatkli ho a obvinili z únosu, zneužitia a vraždy Katie. V roku 2006 ho súd uznal vinným a odsúdil na doživotie. Priznaním viny sa vyhol trestu smrti. Hoci výška trestu niektorých ľudí uspokojila, rodina Katie nesúhlasila. Stockelmana počas výkonu trestu napadli niekoľkí chovanci a násilne mu vytetovali na čelo „KATIE’S REVENGE“ (Katina pomsta). Ako sa neskôr ukázalo, bratranec Katie trávil čas v rovnakom väzení a jej vraha označkoval.

Aaron Burr - duel Burr / Hamilton
Ak je v histórii Spojených štátov politik, ktorý sa má za čo hanbiť, je to Aaron Burr. Tento muž zabil Alexandra Hamiltona, prvého ministra financií USA, kým bol vo funkcii 3. viceprezidenta Spojených štátov. K zabitiu došlo počas duelu, ktorým vyvrcholili roky nepriateľstva medzi týmito dvoma mužmi. K sporu viedlo niekoľko incidentov, ale povestným klincom do rakvy boli newyorské voľby v roku 1804. Burr prehral a vinu hodil na Hamiltona, ktorý proti nemu vraj zorganizoval štvavú kampaň. Aby vyriešil svoj hnev, vyzval ho na duel, ktorý sa konal vo Weehawkene v New Jersey. Hamilton na rovnakom mieste pri dueli pred tromi rokmi prišiel o syna. Hamilton vystrelil, ale minul, Burr však cieľ zasiahol.

Nakam - pomsta za holokaust
V histórii prebehlo veľa genocíd, ale iba málo z nich dosiahlo rozmery holokaustu. Prežilo len málo ľudí a tí vytvorili skupinu Nakam (Pomsta). Nakam tvorilo približne 50 preživších holokaustu. Mali len jediný cieľ: nájsť a zabiť všetkých Nemcov a nacistov ako pomstu za vraždu šiestich miliónov Židov. Vedúci skupiny Abba Kovner vymyslel „plán A“ na otrávenie dodávok vody v Norimbergu, Weimare, Hamburgu, Frankfurte a Mníchove, ale chytili ho skôr, ako to stihol zrealizovať. V „pláne B“ sa Nakam zameral na viac ako 12-tisíc nemeckých vojnových zajatcov. Zamerali sa na pekárne, ktoré zásobovali väznice a otrávili tritisíc bochníkov chleba arzénom. Viac ako dvetisíc nemeckých zajatcov ochorelo, ale nedošlo k žiadnemu úmrtiu. Po tomto čine skupinu rozpustili a jej členovia unikli trestnému stíhaniu. Niektorí však vytvorili ďalšie skupiny, aby mohli pokračovať v misii.

Akku Yadav - odplata za obludné zverstvá
Bharat Kalicharan, tiež známy ako Akku Yadav, bol veľmi zlý človek. Bol to indický gangster, ktorý mal na svedomí mnoho trestných činov vrátane únosov, znásilnení, vrážd a okrádania kohokoľvek chcel v indickom meste Nagpur a v jeho okolí. Obzvlášť sa mu páčilo hromadné znásilňovanie žien na výstrahu ostatným. Často išlo o dievčatá mladšie než desať rokov. Bol to brutálny sociopat, ktorý rád zabíjal a mučil ľudí, ale toto nie je príbeh jeho pomsty, ale pomsty žien, ktoré boli jeho obeťami. Yadavovi sa postavila žena menom Usha Narayane, ktorá zorganizovala dav a podpálila jeho dom. Yadav, profesionálny zločinec, išiel na políciu kvôli ochrane, ale nepochodil. Zajalo ho a zlynčovalo niekoľko stoviek žien, ktoré ho bodali a kameňovali celých desať minút. Votreli mu do tváre chilli prášok, odrezali mu penis a zohavili jeho mŕtvolu. Niekoľko žien sa k činu priznalo a niektoré aj zatkli, no nakoniec všetky oslobodili. Yadavova smrť bola zavŕšením rokov obludného správania.

Mosad - operácia Boží hnev
V roku 1972 zabila palestínska militantná skupina Čierny september 11 členov izraelského olympijského tímu. O tragickej udalosti vznikol televízny film Meč z Gideonu v roku 1986 a v roku 2005 tragédiu priblížil Steven Spielberg vo filme Mníchov. Izrael na útok zareagoval a vydal Mossadu rozkaz zahájiť operáciu Boží hnev, čo bol výstižný názov pre pomstychtivú operáciu. Cieľ operácie bol pomerne jednoduchý: zavraždiť členov palestínskej skupiny Čierny september a ďalších v rámci Organizácie pre oslobodenie Palestíny. Operáciu povolila izraelská premiérka Golda Meirová na jeseň 1972 a trvala dve desaťročia. Mossad bol brutálny pri realizovaní pomsty proti páchateľom mníchovského masakru. Keď si vybrali cieľ, rodine poslali list niekoľko hodín pred atentátom. V listoch sa uvádzalo: „Pripomienka, že nezabúdame.“