Historický krvavý film o Liu Penglim - prvom sériovom vrahovi
Príbeh rozmaznaného ​​sadistického kráľovského vraha by dokázal zvýšiť strach z klasických slasher filmov vďaka mýtom a intrigám, ktoré obklopujú starodávnu čínsku dynastiu Han. Populárne hororové spracovanie príbehu o zlom šľachticovi by vyplnilo medzeru na filmovom trhu. Filmov, ktoré čerpajú z brutálnej minulosti a relatívny nedostatok presných zobrazení starej čínskej kultúry, totiž nie je veľa.

Epický historický akčný film o Mithridatovi VI. Pontskom
Chýba vám uveriteľnosť v Gladiátorovi? Veríme, že tragický život kráľa Mithridata by vás totálne dostal. Jeho vzostup k moci po živote vo vyhnanstve, boj s nepriateľom v podobe rastúcej Rímskej ríše, jeho imunita proti všetkým známym jedom a tragický koniec jeho blízkych by na filmovom plátne určite zarezonoval.

Vojnový výpravný film o Bitke pri Changpingu, na ktorej sa zúčastnilo milión mužov
Bojové scény vo filme sú úžasné - od prekrásnych sekvencií z mnohých samurajských filmov Akira Kurosawy po súboje v trilógii Pán prsteňov. A čo ešte taká bitka, na ktorej sa zúčastnil asi milión bojovníkov? Znie to ako výmysel ale je to pravda. Číňanom môžeme poďakovať za to, že nám poskytli námet na natočenie najneuveriteľnejšej bojovej scény. Konflikt sa odohral v roku 221 pred Kristom, ukončil vzostup štátu Žao a umožnil dynastii Čhin zjednotiť Čínu.

Fantasy trilógia o legendárnej Branwen alebo ktorákoľvek z keltských povestí Mabinogi
Diváci si mohli pozrieť Pána prsteňov a Hobitov, na malej obrazovke sme doslova hltali pôsobivú Hru o tróny. Fantasy filmy, videohry a knihy, na základe ktorých vznikli, neboli nikdy predtým také populárne. Mýty a legendy v povestiach Mabinogi inšpirujú množstvo spisovateľov fantazijných príbehov už vyše sto rokov. Príbeh Branwen, ktorá sa vydala za írskeho kráľa Matholwcha predtým ako ich odviedli do otroctva, čo vyvolalo obrovskú vojnu medzi ostrovmi, je jedným z najkrajších. Jedna časť by bola príbehom o Popoluške, ďalšia vojnovým príbehom. Kniha obsahuje i ďalšie legendy, plné úžasných miest a postáv, ktoré by sa po sfilmovaní bezpochyby stali kasovými trhákmi.

Životopisný film o starovekom géniovi – Archimedovi zo Syrakúz
Králi predstavujú skvelý námet na spracovanie, ale prečo nespracovať život slávneho obyčajného občana? Napríklad sfilmovať život Leonarda Da Vinci, geniálneho matematika a vynálezcu, ktorý zohral kľúčovú úlohu pri tvorbe futuristických podivných zariadení, ktoré bránili jeho mesto pri útokoch nepriateľov. Pozornosť by si zaslúžil i Archimedes. Stačí nájsť šikovného scenáristu, ktorý vykreslí jeho charakter a doplní niektoré zaujímavé postavy.

Thriller o ľadovom mužovi Ötzim
Predstavte si scénu ako Ötzi bojuje s niekoľkými útočníkmi, pričom ho vážne zrania. Pustí sekeru s medenou hlavou a leží na zasnežených skalách a krváca. Ako začalo toto prenasledovanie, prečo a kto zabil tohto muža? Príbeh ľadového muža doslova prosí o spracovanie. Zahmlené vrcholy hôr, kožené a kožušinové odevy, riedke dialógy; tento film by pomohol humanizovať nepochopenú éru v našej ranej histórii z obdobia pred 12-tisíc rokmi.