Falšovanie ID volajúceho

Ak máte pri uskutočňovaní alebo prijímaní hovorov zapnutú identifikáciu volajúceho a ochranu pred spamom, môžu sa vám zobraziť informácie o volajúcich alebo firmách, ktoré nie sú medzi vašimi kontaktmi alebo upozornenia na možných neželaných volajúcich. Na to, aby bolo možné používať identifikáciu volajúceho, musí telefón odosielať Googlu informácie o hovoroch. Určite sa vám už stalo, že na displeji sa nezobrazilo skutočné meno volajúceho. Zákon totiž nikomu nezakazuje falšovať ID volajúceho. Mnohé organizácie dokonca túto taktiku zneužívajú tak, že používajú telefónne čísla ambulancií a nemocníc, aby prinútili ľudí prijať hovor.

Manipulácia s cenami leteniek 

Letecké spoločnosti majú zvláštny zvyk zvyšovať ceny sedadiel, na ktoré ste sa predtým pozerali, ak ich hneď nekúpite a budete pokračovať v prehliadaní ich webových stránok. Niekedy môže ísť o zvýšenie až o 45 percent! Neexistuje žiadny zákon, ktorý by bránil týmto obchodným praktikám, a preto jediným riešením je neprijímať súbory cookies, prehliadať informácie anonymne alebo používať sieť VPN, ktorá slúži na ukrytie IP adresy používateľa. Ak si všimnete cenové rozdiely v inom prehliadači, kontaktujte leteckú spoločnosť prostredníctvom stránky alebo telefonicky. Môžete tiež zavolať rôznym sprostredkovateľom tej istej leteckej spoločnosti, aby ste dostali rôzne cenové ponuky a nakoniec si vybrali tú najlacnejšiu.

Lieky alebo placebo?

V súčasnosti došlo k prudkému nárastu predaja prírodných „liekov“ rôznymi firmami na choroby ako je obezita, rakovina alebo rôzne zápaly. Avšak preparáty týchto spoločností často nie sú podložené vedeckým výskumom alebo testovaním. Nedostatok výskumu znamená, že preparáty síce môžu fungovať, ale neboli dostatočne preskúmané, čo môže viesť k nárastu nežiaducich účinkov. Podľa zákona tieto „lieky“ nemôžu byť regulované Úradom pre kontrolu potravín a liečiv, pretože majú štítok „prírodná liečba“. A tak môžu tieto firmy legálne hazardovať so životmi iných ľudí bez toho, aby im ponúkli vedecké informácie.

Pyramídové hry

Pyramídové hry už ožobračili milióny ľudí na celom svete, pričom Slovensko nie je výnimkou. Vidina mnohonásobného zisku neraz priviedla ľudí aj k tomu, že predali dokonca domy, aby mali čo do „systému“ vložiť. Lenže ťažké peniaze zarábali iba tí na vrchole pyramídy na úkor tých, čo boli pod nimi. Mnohé spoločnosti pod rúškom legálneho podnikania lákajú nevinných a zúfalých ľudí na prísľub bohatstva a kariéry. Spoločnosti sa často „prezliekajú“ za viacúrovňové marketingové spoločnosti. Vlády na svete odstavili viacero týchto gaunerských spoločností, ale väčšina z nich funguje bez akejkoľvek regulácie. Ľudia by mali spozornieť, ak od nich spoločnosti žiadajú vstupné poplatky a sľubujú im niečo, čo ich ohúri. Namiesto vstupu do takejto hry je lepšie podať na polícii trestné oznámenie na neznámeho páchateľa za podvod. 

Trestný čin vraždy aj bez vraždy v štáte Colorado

V štáte Colorado platí zákon, ktorý umožňuje sudcom odsúdiť podozrivého na doživotie bez možnosti podmienečného prepustenia nielen za účasť na vražde, ale aj vtedy, keď podozrivý vraždu nespáchal. Dokumentuje to prípad ženy, ktorú s komplicom chytili pri pokuse o útek po bankovej lúpeži. Ženu spútali a posadili do policajného auta, no zatknutý mužský komplic medzitým zastrelil policajta, ktorý neskôr zomrel. Žena túto vraždu nespáchala, no napriek tomu ju odsúdili na doživotný trest za vraždu, pretože bola účastníkom pôvodného lúpežného trestného činu s následkom vraždy. Niektorí zákonodarcovia sa snažia dosiahnuť zrušenie zákona, pretože nie je spravodlivé, aby človeka odsúdili za zločin, ktorý nespáchal.

Prečo je niekde zoofília stále legálna?

Zoofília je deviáciou súvisiacou so sexuálnou poruchou, pri ktorej jedinec vykonáva sexuálny styk so zvieraťom. Vedeli ste, že v mnohých štátoch USA je legálna a nepostihujú ju žiadne zákony? Nedávno napríklad prichytili muža pri sexuálnom styku s delfínom, ale kvôli chýbajúcim zákonom nečelil žiadnym následkom. Skupiny zoofilov ho obhajovali tvrdením, že čin nebol nezákonný. Rovnako nie je nezvyčajné, že žena má sex so psom. Lenže niektoré orgány v amerických štátoch tvrdia, že pokiaľ zviera k činu nenútia alebo pri ňom neutrpí zranenie, o nič nejde. Pre milovníkov zvierat malo donedávna špeciálnu ponuku napríklad Dánsko. Sexuálny styk s nemou tvárou si mohli zoofili užiť v špeciálnych zariadeniach. V Dánsku ako v poslednej európskej krajine totiž v roku 2015 spravili zoofíliu nezákonnou.