MENU
Menu
Sériový vrah.

Zaujímavosti Sérioví vrahovia, ktorých pustili na slobodu. Niektorí znovu vraždili

Keď usvedčia sériového vraha, prirodzene očakávame, že strávi zvyšok života za mrežami. Súdny systém však nefunguje vždy takto jednoznačne. Týchto sériových vrahov pustili späť do spoločnosti. Napriek prosbám rodín obetí sa tešia zo slobody. A šokujúcejšie je, že niektorí z nich znovu zabíjali.

Karla Homolková

Sériový vrah.
Zdroj: Youtube

Kanadská sériová vrahyňa Karla Homolková spolu s manželom Paulom Bernardom začiatkom 90. rokov znásilnili a zavraždili najmenej tri ženy. Jednou z obetí bola jej sestra, 15-ročná Tammy, ktorú ponúkla Bernardovi ako „darček“. Mladé dievča nadrogovali upokojujúcimi liekmi pre zvieratá, v dôsledku čoho sa udusila vlastnými zvratkami. Po Bernardovom zatknutí v roku 1993 žena vyšetrovateľom povedala, že konala zo strachu. Za spoluprácu s políciou a výpoveď proti Bernardovi jej súd trest znížil na 12 rokov. Neskôr sa objavili videokazety, ktoré jasne dokázali, že Homolková bola viac ako ochotnou účastníčkou vrážd. V roku 2007 ju však prepustili, Homolková sa presťahovala do Quebecu, znovu sa vydala a porodila dve deti.

Charlene Gallegová

Sériový vrah.
Zdroj: Youtube

Charlene Gallegová spolu s manželom Geraldom koncom 70. rokov terorizovali Sacramento v Kalifornii. Uniesli desať obetí, ktoré predtým ako ich zabili, zadržiavali ako sexuálne otrokyne. Charlene sa vydala dvakrát, druhého manžela opustila, pretože bol „príliš nudný“. Keď stretla Geralda, šialene sa do seba zamilovali, pričom ich spájala záľuba v drsnom sexe.

Svoje chúťky potom začali uspokojovať únosmi mladých dospievajúcich dievčat z nákupného centra tak, že ich nalákali do dodávky. Obete zviazali, mučili, zavraždili a ich telá pohodili alebo pochovali. V roku 1984 sa Charlene priznala k vražde a odsúdili ju na šestnásť rokov. Po prepustení z väzenia sa presťahovala do Fair Oaks v Kalifornii a zmenila si meno. Gerald zomrel na rakovinu vo väzení, kým čakal na popravu.

Nikolaj Džhumagaliev

Sériový vrah.
Zdroj: Youtube

V roku 1979 Nikolaj Džhumagaliev zabil svoju prvú obeť; prepadol ženu na ulici v Kazachstane, prepichol jej hrdlo a vypil jej krv. V tom istom roku ho zatkli, lebo opitý zastrelil kolegu. Diagnostikovali mu schizofréniu a mierny rozsudok znamenal, že o rok neskôr už chodil po slobode. Džhumagaliev zabil celkom desať obetí a časti ich tiel servíroval svojim nič netušiacim hosťom na večeru. V roku 1980 pozval do svojho domu niekoľko priateľov, následne jedného z nich zabil a začal rezať jeho telo vo vedľajšej miestnosti. Zvyšní hostia v hrôze utiekli a privolali políciu. Tí našli nahého Džhumagalieva celého od krvi so sekerou v ruke. Po prehľadaní domu objavili oddelenú hlavu ženy. Muža poslali na vysoko zabezpečenú psychiatrickú kliniku v dedine neďaleko Alma-aty, v ktorej je dodnes.

Juha Valjakkala

Sériový vrah.
Zdroj: Youtube

V roku 1988 23-ročný Juha Valjakkala a jeho 21-ročná priateľka Marita Routalammiová cestovali cez Åmsele vo Švédsku. Okolo polnoci ukradli bicykel, no jeho majiteľ Sten Nilsson a jeho 15-ročný syn ich prenasledovali až na miestny cintorín. Keď zašli za zákrutu Valjakkala vytiahol brokovnicu a oboch zabil. Neskôr Nilssonova manželka hľadala manžela a syna, Valjakkala ju odlákal do lesa a podrezal jej hrdlo. Valjakkala s priateľkou utiekli, no o týždeň neskôr ich chytili v dánskom Odense.

Počas procesu sa navzájom obviňovali z vrážd. Psychiatrické vyšetrenie zistilo, že Valjakkala je psychopat s mimoriadne agresívnymi tendenciami. Odsúdili ho na doživotie, jeho priateľka dostala iba dva roky za spoluúčasť pri útoku a zabití. V roku 2009 najvyšší fínsky súd rozhodol, že muža podmienečne prepustia. V roku 2013 si zmenil meno na Nikita Bergenström. Počas rozhovoru po prepustení povedal: „Nechcel som nikoho zabiť. Situácia sa mi vymkla z rúk. “

David McGreavy

Sériový vrah.
Zdroj: Youtube

V roku 1973 David McGreavy brutálne zavraždil tri deti - vo veku štyri roky, dva roky a deväť mesiacov. Muža označili za „monštrum z Worcesteru“ pretože nabodol telá na plot a vyšetrovateľom tvrdil, že ich zabil, lebo nechceli prestať plakať. McGreavy dostal doživotie, no prekvapivo ho prepustili v júni 2019. Psychiater potvrdil, že už viac nie je hrozbou pre verejnosť a vyzdvihol jeho zlepšenú sebakontrolu a skutočnosť, že sa naučil ostať pokojný v stresových situáciách.

Pedro Lopez

Sériový vrah.
Zdroj: Youtube

Kolumbijský sériový vrah Pedro Lopez začal svoju kriminálnu kariéru krádežou automobilov. Za mrežami ho sexuálne napadli a neskôr sa priznal, že prenasledoval každého, kto bol voči nemu násilný a zabil ho. Po prepustení Lopez pokračoval vo vraždení, ale zameral sa na mladé dievčatá v Peru. Nakoniec ho chytila ​​domorodá komunita Ayachucos, ktorá ho plánovala popraviť, ale americký misionár sa nad ním zľutoval a presvedčil ich, aby ho odovzdal štátnej polícii.

V roku 1981 strávil Lopez 14 rokov vo väzení Garcia Moreno v Peru, ale potom ho za dobré správanie prepustili. Presťahoval sa do Ekvádoru, následne do Kolumbie, kde zabíjal v priemere tri dievčatá týždenne. V čase tretieho zatknutia už uniesol a zavraždil viac ako 300 obetí. Nikto neveril, že obetí je až toľko, kým neobjavili masový hrob. V roku 1998 ho napriek všetkému vyhlásili za zdravého a prepustili na kauciu 50 dolárov - jeho miesto pobytu dodnes nie je známe.