MENU
Menu
Albert Fish na elektrickom kresle.

Zaujímavosti Sérioví vrahovia, ktorých dolapili kvôli absolútnej banalite

Dávali si pozor, boli obvykle inteligentní, punktičkárski a až chorobne pedantní. Nakoniec ich dostali na úplnej banalite. Niečo podobné, ako keď doma fajčíte, všetko vyvetráte, umyjete, vyčistíte si zuby, ale nakoniec otec nájde zrnko tabaku na parapete. A vám zrazu dôjdu slová vysvetlenia.

Albert Fish
Na elektrickom kresle skončil za zabitie desaťročnej Grase Buddovej a dvoch ďalších detí. No mohlo ich byt omnoho viac. Jeho chybou bolo, že napísal krutý list matke dievčaťa o tom, ako mu trvalo deväť dní, kým jej dcéru zjedol. Polícii sa podarilo vystopovať list až do hostela, odkiaľ bol odoslaný. Fish však už bol preč. Keď sa vrátil vyrovnať účet, polícia ho dolapila a vrah malých detí skončil v cele smrti.

 Dennis Rader
Tento pán vraždil sedemnásť rokov. Aktívny bol v rokoch 1974 až 1991. Dokonca sa vysmieval polícii a pravidelne im posielal listy a sledoval, ako po ňom poľujú. Zašlo to až tak ďaleko, až si myslel, že je neohrozený. Keď mu polícia naznačila možnosť posielať dôkazy na diskete, rád im vyšiel v ústrety. Dennis bol síce inteligentný, ale očividne dôverčivý. Len čo mala polícia disketu aj so stopami k jeho počítaču a DNA, začali sa manévre. Odsúdený bol v roku 2005.

Ted Bundy
Najslávnejšieho masového vraha všetkých čias zastavila obyčajná policajná kontrola na ceste. V jeho aute sa našla maska z pančuchy, baterka, niekoľko rukavíc, putá, páčidlo a množstvo podozrivých drobností, ktoré nenosí bežný vodič v priehradke pre spolujazdca. A tak sa na dolapení jedného z najcharizmatickejších vrahov podieľal obyčajný policajný dôstojník, ktorý nazrel vrahovi do jeho obľúbeného Volkswagenu chrobák.

Joel Rifkin
Oficiálne ma pripísaných na konte 17 žien, ale je pravdepodobné, že ich za roky 1989 až 1993 zabil omnoho viac. Ako ho dostali? Opäť v jeho neprospech hrala náhoda. Počas bežnej policajnej kontroly auta policajt zacítil nepríjemný zápach a vyzval Joela, aby vystúpil. Ten dupol na plyn a po krátkej policajnej naháňačke skončil s rozbitým autom v rukách polície. V kufri mal ostatky jeho najnovšej obete. Ženy, ktoré zabil totiž ráz porcioval. O prepustenie môže požiadať najskôr v roku 2197 a to už asi nestihne.

David Berkowitz
Tento vrah mal šťastie na to, že nezanechal žiadne dôkazy z ôsmich vrážd. Avšak zrazu si policajné záznamy všimli, že blízko miesta vraždy udelili blokovú pokutu za zlé parkovanie. Stopy viedli k Berkowitzovi, ktorý sa nedokázal vykrútiť z problémov. Nebolo dôležité len eliminovať dôkazy pri vražde, ale aj správne zaparkovať auto. Za zlé parkovanie tak zaplatil viac ako blokovú pokutu.