V roku 2014 v USA zastrelili najmenej 20 ľudí, pričom toto povolanie patrí medzi jedno z najnebezpečnejších zamestnaní v USA. Podľa Bureau of Labor Statistics prišlo o život 334 vodičov rozvozov (prepravujúcich jedlo a tovar) v rokoch 2015 až 2019. Hoci väčšina úmrtí nastala v dôsledku dopravných nehôd, takmer 17 percent bolo úmyselných z dôvodu útoku, lúpeže alebo vraždy. Vodiči na rozvoz pizze sú často ľahký cieľ lúpeží, no niekedy sa tieto lúpeže zmenia na vraždy.

Bobby Jenkins (2019)

V roku 2019 zavraždili 30-ročného Bobby Jenkinsa pri rozvoze pizze pre Stacy’s Pizza vo Philadelphii. Polícia sa domnieva, že na miesto ho nalákali, pretože miestom doručenia bol prázdny rozostavaný dom, do ktorého podozriví vošli zadnými dverami. Jenkinsa našli so strelou v hrudi a polícia zistila, že ho aj okradli. Pred pár dňami v tejto oblasti okradli aj iného vodiča roznášky pizze, toho našťastie nezranili.

Stephanie Brainerdová (2019)

Stephanie Brainerdová roznášala pizzu v Chesapeake's Marina Point, keď ju zavraždili v jej aute. Vražda bola plánovaná, pretože byt, do ktorého mala pizzu doručiť, bol prázdny. Policajt, ktorý hliadkoval v tejto oblasti počul výstrely a videl podozrivých unikať na čiernom SUV. Vozidlo prenasledoval, pričom jeden podozrivý z neho za jazdy vyskočil. Policajt pokračoval v prenasledovaní a zatkol ďalších dvoch podozrivých. Išlo o 19-ročného Tonagee Ravenela, 18-ročného Antonia Brittona a 20-ročnú Semiyu Davidsonovú, ktorých obvinili z lúpeže a použitia strelnej zbrane pri spáchaní trestného činu. Neskôr ich obvinili z vraždy prvého stupňa.

David Shelton (2019)

30-ročný David Shelton z Indiany rozvážal pizzu, keď ho v roku 2019 zastrelili. Bol druhým doručovateľom, ktorého zastrelili v Glen Parku v priebehu jedného mesiaca. K jeho zabitiu došlo počas lúpeže. Za čin zatkli dvoch mužov - Gary Terryante Flournaya a Ciontay Wrighta. Jedno z čísel použitých na privolanie Luigi's Pizza polícia vysledovala k Flournayovej matke, ktorá tvrdila, že o ničom nevedela. Vypočúvanie viedlo aj k zatknutiu Wrightovej priateľky, ktorá sa neskôr priznala, že o pripravovanej lúpeži vedela.

John Sullivan (2014)

V roku 2014 pracoval 49-ročný John Sullivan ako vodič rozvozu pizze na západnej strane Indianapolisu. Počas doručovania ho na smrť ubili. Derek Romano a Jeremiah Roberts mu po zabití ukradli auto a odviezli sa do Wyomingu, kde ich zatkli. Sullivanovo telo našli nasledujúci deň v pivnici, kde muži bývali. Oboch obvinili z vraždy a umiestnili do nápravného zariadenia Wabash Valley. Šesť rokov po odsúdení Romano zavraždil svojho partnera vo väzení.

Richel Nova (2010)

V septembri 2010 pri rozvoze pizze v Bostone zavraždili Richela Novu. Vylákali ho do prázdneho domu, kde ho 16-krát pobodali a okradli. Podozriví ukradli dve pizze, kuracie krídelká a fľašu sódy s hotovosťou asi 140 dolárov, ktoré mal muž pri sebe. Nova bol otcom štyroch detí a pracoval ako doručovateľ pizze, aby mohol zaplatiť vzdelanie svojich detí. Z jeho vraždy obvinili a odsúdili na doživotie bez možnosti podmienečného prepustenia Alexandra Galletta a Michela St. Jeana.

Giorgio Gallara a Jeremy Giordano (1997)

V roku 1997 mužov zavraždili, keď doručovali pár syrových pízz do prázdneho domu v New Jersey. Gallara a Giordano pracovali pre Tony's Pizza, keď ich nalákali na miesto, kde ich zastrelili a okradli dvaja podozriví - Thomas Koskovich a Jayson Vreeland, ktorí predtým vylúpili obchod so športovými potrebami, kde ukradli niekoľko zbraní. Utiekli do opusteného domu, kde si objednali pizzu, aby prilákali svoje obete. Gallaru a Giordana zabili len preto, aby vedeli, aké je niekoho zabiť. Mužov hneď na druhý deň zatkli a obvinili z vraždy.

Brian Wells (2003)

Smrť Briana Wellsa bola súčasťou zložitého sprisahania, ktoré zahŕňalo bankovú lúpež aj podomácky vyrobené výbušné zariadenie. Wells bol vodičom pizze v pizzerii Mama Mia v Erie v Pensylvánii. Polícia predpokladá, že bol vedomým účastníkom bankovej lúpeže, ale s najväčšou pravdepodobnosťou nevedel, že v rámci nej zomrie. Wells doručil dve pizze na adresu vysielacej veže miestnej televíznej stanice, kde mu okolo krku umiestnili golierovú bombu, ale polícia nedokáže potvrdiť, či vedel, že bomba bola skutočná. Potom dostal pokyn, aby vstúpil do banky a žiadal 250-tisíc dolárov v rámci splnenia úloh zo zoznamu vedúcemu k nájdeniu kľúčov, ktoré by zneškodnili bombu. Asi 15 minút po tom, čo odišiel z banky s oveľa menšou sumou, ako požadoval, ho polícia zatkla a nechala sedieť na zemi na parkovisku. Skôr než dorazili špecialisti, ktorí by bombu zneškodnili, bomba vybuchla a Wellsa zabila.