Vo Vietname je v súčasnosti dosť zima, teploty v Hanoji klesajú pod bod mrazu, a vidieť na ulici chlapa bez trička je zvláštne. Ešte čudnejšie je, keď je pripútaný k stromu plastovou fóliou a má na sebe papier s nápisom „Neplatím za tetovania!“ Presne takýto úkaz sa ale počas prvého januárového týždňa naskytol nielen Hanojčanom, ale prostredníctvom sociálnych sietí aj ľuďom z celého sveta.

Okoloidúci si najprv mysleli, že ide o žart či o reklamný ťah majiteľa tetovacieho štúdia. Ako sa však ukázalo, nešlo o marketing, ale o trest.

Majiteľ tetovacieho štúdia na internete vysvetlil, že inkriminovaný muž k nemu prišiel a nechal si urobiť tetovanie. Keď ale prišiel čas platiť, zákazník uhradil len polovicu sumy a nikdy neprišiel doplatiť zvyšok. A tak si tetovač s kamarátmi na dotyčného počíhali, chytili ho a rozhodli sa, že mu uštedria lekciu slušného správania.

„Tento mladý muž si nechal na ruky spraviť tetovanie, ale akosi mu chýbali peniaze,“ uviedol tetovač v príspevku na sociálnej sieti. „Nezaplatil a vyhýbal sa mi. Až dodnes. Chytili sme ho, vyzliekli, obalili do plastovej fólie a pripútali k stromu. Za trest.“

a
Zdroj: Facebook.com/luckytattoovn/

Neplatič musel vonku znášať nielen nízku teplotu, ale aj pohľady okoloidúcich. Po desiatkach minút sa nad ním tetovač napokon zľutoval a dokonca mu odpustil dlh. Dotyčný sa ale zrejme poučil a v budúcnosti si rozmyslí, či bude chcieť niečo, na čo nemá dosť peňazí.