Operácia Trvalá sloboda: Wyatt Martin a Ramon Morris
Operácia Enduring Freedom (koaličná invázia do Afganistanu), ktorá začala necelý mesiac po teroristických útokoch v septembri 2001, skončila 31. decembra 2014. Počas trinástich rokov trvania operácie zahynulo asi 1 850 Američanov a 450 Britov. Oficiálne poslednými mŕtvymi vojakmi boli Američania Wyatt Martin (22) a seržant Ramon Morris (37). Obaja zomreli, keď ich vozidlo zasiahla bomba na ceste do provincie Parwan, ležiacej severne od Kábulu. Príbeh afganskej vojny sa neskončil oficiálnym oznámením konca operácie. Vojaci koaličných vojsk v Afganistane zomierajú dodnes. Vo februári 2020 prišli o život dvaja americkí vojaci, ktorých zabili členovia hnutia Taliban prezlečení za spriatelených afgánskych vojakov a v marci 2020 zahynul vojak britskej armády na zranenia, ktoré utrpel pri konflikte v Kábule.

Studená vojna: Arthur Nicholson mladší
Studená vojna našťastie nikdy neprepukla do jadrového konfliktu, ktorý by pripravil o život stovky miliónov ľudí. Napriek tomu sa nezaobišla bez obetí. Počas kubánskej raketovej krízy v roku 1962 zostrelili amerického pilota špionážneho lietadla U-2 Rudolfa Andersona sovietskymi raketami zem-vzduch pri rekonštrukcii jadrových zariadení nad Kubou. Keď v roku 1979 napadol ZSSR Afganistan, Američania tajne vyzbrojili mudžahedínov, ktorí zabili dosť Sovietov na to, aby si nakoniec vynútili ich odsun. Incidentov s následkami smrti medzi USA a ZSSR bolo viac. Posledným oficiálnym mŕtvym z obdobia studenej vojny je špión Arthur Nicholson, ktorý sa v marci 1984 zúčastnil vojenskej misie - dohodnutého krížového overenia, že sa protivníci nepripravovali na útočné akcie - so sovietskymi náprotivkami v komunistickom východnom Nemecku. Nicholsonovou úlohou bolo vyfotografovať budovu skladu sovietskych tankov. Keď sa s kolegom priblížili k objektu, sovietsky vojak spustil paľbu a Nicholsona zasiahol. Sovieti trvali na tom, že Nicholson zomrel okamžite, no pitva preukázala, že vykrvácal až po niekoľkých hodinách. Reakcia USA bola veľmi podráždená a George Bush označil Nicholsona za vynikajúceho dôstojníka, ktorého zavraždili pri výkone služby. Práve jeho americké ministerstvo obrany oficiálne považuje za poslednú obeť studenej vojny.

Vojna o Falklandy: Craig James
Vojna o Falklandy, desaťtýždňový ozbrojený konflikt v roku 1982 patril medzi najkratšie a „najhlúpejšie“ v moderných dejinách. Išlo o spor o medzi Spojeným kráľovstvom a Argentínou o územie Falklandských ostrovov (Argentínčania ich nazývajú Malvíny). Od roku 1833 ostrovy okupovali Briti, pričom Argentína ich okupáciu neuznala a po 16 rokoch rokovaní ostrovy v roku 1982 vojensky obsadila. Po krátkej argentínsko-britskej vojne vypudili britské vojská Argentíncov z ostrovov. Vzťahy medzi Spojeným kráľovstvom a Argentínou sa úplne normalizovali až v roku 1990, bez toho aby sa Argentína vzdala nárokov na Falklandy. Oproti 7-tisícom Britov stálo 12-tisíc argentínskych vojakov. Argentína však nedokázala čeliť technicky lepšie vybaveným britským vojenským jednotkám a konflikt si vyžiadal 655 mŕtvych na strane Argentíny a 255 padlých na britskej strane. Zahynuli aj traja obyvatelia ostrovov. Deň pred argentínskou kapituláciou sa do mímometnej bitky o Mount Longdon zapojil aj odvážny britský 20-ročný vojak Craig James, ktorý v boji zahynul. O tridsať rokov neskôr na jeho počesť pomenovali neďaleký ostrov. 

Vojna vo Vietname: Charles McMahon a Darwin Lee Judge
Títo dvaja vojaci boli poslednými americkými vojakmi, ktorí zahynuli počas vojny vo Vietname. Obaja námorníci zomreli po raketovom útoku len deň pred pádom Saigonu. V súlade s postupmi pre zosnulých Američanov vo Vietname ich telá previezli do saigonskej adventistickej nemocnice, odkiaľ senátor Edward M. Kennedy z Massachusetts diplomatickou cestou zabezpečil ich prevoz v nasledujúcom roku. Vojakov pochovali s vojenskými poctami v marci 1976. Na počesť posledných dvoch mariňákov zabitých pri akcii vo Vietname vznikla kalifornská nezisková verejnoprospešná spoločnosť Fall of Saigon Marines Association sponzorujúca študentov vojenskej akadémie.

Druhá svetová vojna: Anthony Marchione
15. augusta 1945, vzlietol 19-ročný armádny fotograf Anthony Marchione s malou posádkou v dvoch bombardéroch Dominator B-32 na rutinnú prieskumnú misiu. Jeho fotografie mali ubezpečiť spojenecké sily, že japonské impérium rešpektuje koniec vojny. Keď sa však bombardéry priblížili k Tokiu, Japonci začali strieľať protilietadlovými delami. Jeden z dvoch bombardérov strely ťažko poškodili, druhý vyslal rádiový signál o pomoc. Odpoveď na signál prišla od japonského stíhacieho pilota Saburo Sakaia, ktorý odpovedal: „Spomaľte, prosím, aby som vás mohol zostreliť.“ Sakai sa neskôr bránil tvrdením, že Japonci boli aj po kapitulácii zvrchovaným národom a každý národ má právo na svoju ochranu. Z troch zranených amerických letcov dvaja prežili. Marchione bol ešte chvíľu pri vedomí, čoskoro svojim zraneniam podľahol a stal sa posledným z viac ako 407-tisíc Američanov, ktorí položili životy v druhej svetovej vojne.