Krivý les v Poľsku

V blízkosti mesta Grzfino, dve hodiny autom od Poznane, nájdete pozoruhodný háj so 400 zvláštnymi borovicami uprostred lesa. Každý strom má v spodnej časti kmeňa neuveriteľné zahnutie do oblúka alebo písmena J. Stromy vysadili okolo roku 1930, no záhada, prečo sú skrivené pretrváva dodnes. Teórií je viacero. Niektorí vravia, že to spôsobil špeciálny gravitačný ťah v tejto oblasti. Iní si myslia, že stromy počas rastu zasiahlo silné sneženie a ohla ich váha snehu. Známa je i teória týkajúca sa UFO, ktoré vraj pristálo v tejto časti lesa. Najpravdepodobnejšia je však tá, že borovice ohýbali miestni lesníci naschvál, aby z nich ľahšie vyrobili sudy, sane a lode.  

Hučanie v Taose v Novom Mexiku

Predstavte si, že neustále počujete neúnavné nízkofrekvenčné hučanie, ktoré nemôžete vypnúť alebo pred ním uniknúť. To je realita obyvateľov mestečka Taos, ktorí popisujú zvuk podobnému voľnobežnému naftovému motoru. Hučanie ľudia začali vnímať ešte v začiatkoch 90. rokov minulého storočia. Nikto nevie, odkiaľ presne zvuk prichádza a čo ho spôsobuje. Zaujímavé je, že hučanie nie je nepretržité, ale spustí sa z ničoho nič.

Niekedy ráno, inokedy večer alebo v noci. Dodnes vedci nezistili, o aký zvuk ide a hoci ho zaznamenali na mikrofón, nezistili, odkiaľ pochádza. Jedna skupina vedcov tvrdí, že ho spôsobuje elektrické vedenie v meste, s čím obyvatelia nesúhlasia. Druhá skupina ho považuje za zvuk vulkanickej činnosti. Domáci veria, že za hučanie je zodpovedná tajná vojenská komunikačná technika, ktorú vláda nikdy neprizná.   

Svetlá v Marfe v Texase

Malé mestečko Marfa je domovom miestneho fenoménu, ktorý uchvacuje obyvateľov i turistov takmer 130 rokov. V púšti za mestečkom sa objavujú tajomné žiariace gule s rôznou veľkosťou a farbou, ktoré sa správajú veľmi nevyspytateľne. Niekedy sa vznášajú vo vzduchu, blikajú, trblietajú sa, inokedy nehybne visia na oblohe alebo obrovskou rýchlosťou lietajú z východu na západ. Stáva sa, že niekedy dve gule splynú do jednej alebo sa jedna väčšia rozdelí na dve.

Objavujú sa najmä za súmraku a podľa svedkov vykazujú vysokú inteligenciu. I preto si miestni myslia, že za nimi stoja mimozemšťania alebo duchovia. Vedecký výskum naznačuje, že svetlá by mohli byť atmosferickými odrazmi svetlometov vozidiel a táborákov. Prvé pozorovania však zaznamenali už v roku 1883, dávno pred vynálezom automobilu. Čo sú to teda za svetlá a ako vznikli? Môže za nich nejaká geologická činnosť či elektrická aktivita? Sú to žiarivé plyny? Alebo naozaj pochádzajú z iného sveta? Snáď nám raz veda na to odpovie.

Večný plameň v New Yorku

Eternal,Flame,Falls,Located,In,Orchard,Park,,New,York
Zdroj: Shutterstock

 New York je naozaj neobvyklým miestom pre takýto neuveriteľný prírodný úkaz. Oheň a voda sú síce protikladné živly, ale tu tieto dve sily vytvárajú úchvatne čarovné divadlo. „Večný plameň“ v parku Chestnut Ridge je jediný svojho druhu, pričom sa nachádza priamo vo vodopáde Eternal Flame Falls. Za vodopádom sa nachádza malá jaskyňa, ktorá produkuje zemný plyn, ktorý udržuje plameň. Čas od času plameň zhasne, pretože vôkol prúdia silné nárazy vetra, no okoloidúci turisti plameň vždy znovu zapália, aby sa presvedčili, že je večný.

Pozorovania UFO v Čile

Sme vo vesmíre sami? Nenašli by ste Čiľana, ktorý by na túto otázku odpovedal kladne. Čile je údajne jednou z najvhodnejších krajín na hľadanie mimozemských aktivít. V krajine hlásia najvyšší počet ročných pozorovaní UFO, pričom čilská vláda dokonca spustila projekt CEFAA (Výbor pre štúdie anomálnych leteckých javov). História pozorovania UFO v Čile siaha až do predkolumbovských civilizácií, čo podporujú tisícky geoglyfov nájdených v púšti Atacama. Mnohí veria, že nápisy sú jednými z prvých záznamov o stretnutiach s mimozemšťanmi.

V roku 2014 pilot helikoptéry zachytil video podozrivého UFO, ktoré sledovala aj armáda. Dodnes nikto nemôže potvrdiť ani poprieť, že podivný vznášajúci sa objekt je dôkazom mimozemšťanov, ale toto bolo prvýkrát, čo neidentifikovaný objekt zachytili na naozaj kvalitnom videu. UFO sa od pilotov nachádzalo zhruba 55 km. Dôstojníci kontaktovali dve radarové pracoviská, ktoré helikoptéru na radare jasne videli, no záhadný objekt nie. UFO neregistroval ani radar na palube helikoptéry. Dôstojníci skúsili s objektom nadviazať kontakt, ale odpoveď nedostali.