MENU
Menu
a

Zaujímavosti Odrezali mu nohu, známym ju pripravil v rámci zážitkovej večere

Amputácia končatiny patrí k najhorším medicínskym zákrokom, ktorý sa vie podpísať na fyzickej i psychickej stránke človeka. Jeden mladý muž, ktorý radšej nezverejnil svoju identitu, si ale povedal, že vďaka amputácii vlastnej nohy zažije čosi nové. Mäso tepelne upravil a pozval známych na hostinu.

S kamarátmi sa vraj často bavili o tom, či by dokázali zjesť ľudské mäso, ak by ich k tomu dohnali okolnosti. Každý z partie vraj tvrdil, že by s tým nemal problém, ba čo viac, ochutnal by ho aj bez donútenia, ak by mal tú možnosť.

Na bizarný brunch pozval len ľudí, ktorých osobne poznal, pričom niekoľko z nich ho dlhodobo podporovalo v ťažkých chvíľach. Mužovi totiž neamputovali nohu ihneď po nehode, ale až po dlhšej dobe, keď sa ukázalo, že zranenia sa nikdy nezahoja.Z amputovanej končatiny odrezal len asi desať dekagramov mäsa, takže nemohol zavolať veľa ľudí. Aj tých desať, ktorí sa bruncha zúčastnili, bol viac než dosť. Každému vydalo iba na jedno sústo servírované ako tradičné mexické jedlo tacos.

Na pozvanie zareagovali pozitívne všetci opýtaní s výnimkou jedného. Mnohí z nich si najprv mysleli, že hostiteľ žartuje, keď však pochopili, že to myslí vážne, pozvanie prijali.

Muž, ktorému amputovali nohu, priznáva, že pri varení bol pod veľkým tlakom. Mal totiž k dispozícii len obmedzené množstvo surovín. Stále vraj myslel na Hannibala Lectera a jeho pečienku s chianti, svoju nohu však nechcel pripraviť až takým gurmánskym spôsobom. Jednoducho sa snažil, aby bola chutná.

A ako partii ľudské mäso chutilo? Svorne vraj jeho chuť prirovnali k mäsu z bizóna, konzistenciou však bolo „žuvavejšie". Samotný hostiteľ by mu vraj udelil 6,5 bodu z 10. Noha mu chutila oveľa viac než hot dog či burger, ktorý bežne dostať vo reštauráciách s rýchlym občerstvením. Ľudské mäso podával bez omáčky a osmažil ho len na cibuli s limetkovou šťavou a paprikou.Nik vraj nezvracal, ale jeden z hostí musel sústo z hostiteľa vypľuť.

Muž, ktorý servíroval kúsok seba, vraj v podobnom bizarnom skutku nič eticky ani morálne neakceptovateľné nevidí. Išlo vraj o zdravý kus mäsa, ktorý by inak zhnil v zemi, a všetci hostia s jeho jedením súhlasili.

Na otázku, či by do toho šiel znovu, odpovedal muž kladne. Koniec koncov, s vlastným telom si môže robiť, čo sa mu zachce. Dokonca ho aj nechať zjesť kamarátom.Všetky fotografie z hostiny a nehody nájdete tu. Upozorňujeme však, že sú vhodné naozaj len pre ľudí so silným žalúdkom.