MENU
Menu
Torta

Zaujímavosti Nie, nepozeráte sa na moriaka pred pečením. VIDEO vám otvorí oči

Určite si spomeniete na dobu, keď bola vrcholom pekárskeho umenia takzvaná „podkova“. Tie časy sú dávno preč a dnes sa už pečú torty v tých najrôznejších tvaroch. Dali by ste si napríklad morku? Nie je problém. A hostia sa budú čudovať, prečo po hlavnom jedle servírujete ďalší plnohodnotný chod.

Pozeráte sa na koláč z piškótového cesta, krému a marcipánu. Ale aj keď to viete, stále je ťažké uveriť, že to nie je ozajstné morčacie mäso pripravené ísť do rúry. Všetko od ružovej kože až po správne navrhnuté krídla a zostrojila anglická pekárka Sarah Hardyová.

Vďaka skúsenostiam z oblasti voskového sochárstva je Sarah schopná formovať vrstvy piškótového cesta, čokolády a cukru alebo marcipánovej polevy do všetkých možných druhov realistických sôch, od ľudských orgánov až po vtáky a žaby.

Torta
Zdroj: Youtube

Sarah vyrába svoje strašidelne realistické morčacie torty už štyri roky a dokonca cez internet učí, ako si doma upiecť podobnú. Jej tvorba sa ale stala virálnou až po nedávno zverejnenom videu.

V ňom Sarah vysvetľuje, že kedysi vyrábala voskové figuríny pre múzeá, ale napriek tomu, že prácu milovala, nechcela v tehotenstve pokračovať v práci s potenciálne nebezpečnými chemikáliami. Keď ale začala piecť koláče pre deti, uvedomila si, že by mohla využiť zručnosti, ktoré nadobudla ako sochárka.