Na konci 70. rokov vyčíňal v Kalifornii sériový vrah, ktorý spáchal najmenej 12 vrážd a 120 bytových vlámaní, a potom bez stopy zmizol. Až v roku 2018 polícia zatkla Josepha Jamesa DeAngela potom, čo jeho bratranec nahral svoj genetický profil na stránku 23andMe. Tá sa zaoberá okrem iného aj genetickým testovaním vzoriek, ktoré jej zašlú ľudia. Pomocou rodinnej DNA polícia preverila každého člena rodiny ako potenciálneho podozrivého, až kým sa dostala k DeAngelovi. V súčasnosti zákon umožňuje vyhľadávať v týchto genetických databázach potenciálnych zločincov, takže je možné, že viaceré prípady sa dočkajú uzavretia. Toto sú niektoré z tých, ktoré majú veľkú šancu na vyriešenie v roku 2021.

Zodiac

V decembri 2020 sa medzinárodnému trojčlennému tímu kódovačov podarilo dešifrovať správu od vraha menom Zodiac, ktorý mátal FBI kryptológov celé desaťročia. Neidentifikovaný sériový vrah v rokoch 1968 a 1969 zabil v oblasti San Francisca najmenej piatich ľudí. Extrémne zložitú šifru zverejnili na YouTube a znie: „Dúfam, že sa dobre bavíte pri tom, ako sa ma pokúšate chytiť. Nebojím sa plynovej komory, pretože ma o to skôr dostane do raja, kde mám dosť otrokov, ktorí pre mňa budú pracovať.“ Aj v tomto prípade môže pri identifikácii Zodiaca pomôcť rodinná DNA. Pred 50 rokmi totiž poslal Zodiac list advokátovi v San Franciscu, pričom oblízal poštovú známku. To znamená, že aktualizovaná technológia DNA by mohla vyšetrovateľov priviesť priamo k vrahovi. Dnes by mohol mať Zodiac asi 85 rokov.

Chlapec v krabici

Tragický prípad chlapca v krabici nie je ani po 60 rokoch vyriešený. Telo chlapca (pravdepodobne vo veku od 3 do 7 rokov) našli v parku v časti Fox Chase vo Filadelfii v Pensylvánii 25. februára 1957. Nahé a dobité telo zabalené v deke ležalo v krabici. Podvyživené telo pokrývali jazvami na brade, slabinách a členku. Takmer pol milióna letákov rozoslali v oblasti Filadelfie i mimo nej. Polícia vytvorila forenznú rekonštrukciu tváre, no chlapca nikto neidentifikoval. Jeho telo pochovali na cintoríne Ivy Hill v Cedarbrooku vo Fildalefii.

Vraždy v Delphi

13. februára 2017 sa najlepšie kamarátky 13-ročná Abigail Williamsová a 14-ročná Liberty Germanová vybrali na popoludňajšiu prechádzku po starom koľajisku v Delphi v Indiane. Ich telá našli nasledujúci deň. FBI uviedla, že podozrivým vrahom je údajne biely muž s hmotnosťou okolo 90 kilogramov, vysoký asi 170 centimetrov. Oblečené mal rifle, modré sako alebo kabát a sveter s kapucňou. Za vraždy však nikdy nikoho nezatkli. Nedávno prípad obnovili, takže existuje nádej, že detektívi konečne prinesú odpovede pre zničené rodiny.

Zmiznutie Susan Powellovej

V decembri 2009 Susan Powellová zmizla za podozrivých okolností. Jej manžel Josh tvrdil, že sa vybral uprostred noci kempovať s oboma synmi, ale Susan sa rozhodla zostať doma, lebo sa necítila dobre. Už ju nikdy nevideli. Neskôr vyšetrovatelia vo West Valley City v Utahu našli Susaninou rukou napísaný lístok v bezpečnostnej schránke v banke, kde pracovala. Uviedla, že jej manžel na jej meno uzavrel životnú poistku v hodnote jedného milióna dolárov a dodala: „Ak zomriem, nemusí to byť náhoda.“ Napriek podozreniam Josha nikdy neobvinili zo zmiznutia manželky kvôli nedostatku fyzických dôkazov. V roku 2012 Josh v dome rozlial benzín a zapálil ho, pri výbuchu zomrel spolu so synmi. Pitevná správa však ukázala, že predtým zaútočil sekerou na päžročného Bradena a sedemročného Charlieho. V roku 2021 úrady oznámili, že obnovili vyšetrovanie zmiznutia Susan.

Vražda Missy Beversovej

18. apríla 2016 o štvrtej ráno odišla 45-ročná matka troch detí Terri ‘Missy‘ Beaversová z Red Oak v Texase na hodinu fitnes. Keď dorazili jej študenti o hodinu neskôr do Kristovho kostola v Midlothianovom Creekside, našli Missy s ťažkým poranením hlavy a mnohopočetnými poraneniami na hrudníku. Missy zomrela krátko po príchode záchranárov. Polícia získala z kamier zábery, ktoré ukazovali neidentifikovaného útočníka prechádzajúceho po chodbách budovy. Mal na sebe prilbu, rukavice, chrániče a kladivo. Missin manžel Brandon Bevers uviedol, že je šťastne ženatý, no vyšetrovatelia z Missyinho telefónu získali správy, ktoré dokazovali opak. Pár mal problémy s financiami aj s neverou. Neskôr preverili jeho alibi a už ho nepovažovali za podozrivého. Polícia stále pracuje na prípade a za poskytnutie akýchkoľvek informácií je vypísaná odmena desaťtisíc dolárov. Missin vrah meral okolo 180 centimetrov a mierne kríval.

Zmiznutie Maddie McCannovej

3. mája 2007 zmizla počas dovolenky v portugalskom Praia da Luz trojročná Madeleine „Maddie“ McCannová. Maddie ostala spať v apartmáne so svojimi dvoma mladšími súrodencami, dvojročnými dvojčatami, kým jej rodičia večerali v reštaurácii vzdialenej 50 metrov. Hodinu a pol po večeri išla matka skontrolovať deti a zistila, že Maddie je preč. Maddie sa odvtedy stala najznámejšou nezvestnou osobou v modernej histórii. Jej rodičia, Kate a Gerry pre BBC povedali, že pri hľadaní svojej dcéry urobia „všetko a tak dlho, kým to bude potrebné“. V roku 2020 identifikovali v prípade nového podozrivého -  nemeckého sexuálneho delikventa Christiana Bruecknera. Podozrivý je v súčasnosti za mrežami za znásilnenie 72-ročnej ženy na rovnakom dovolenkovom mieste, kde zmizla Maddie. Podľa Marka Hofmanna, nemeckého kriminalistického analytika sa zhoduje s profilom osoby, ktorá mohla potenciálne uniesť alebo zabiť malé dievčatko. Jeho mobilný telefón sa vyskytoval na mieste činu alebo prinajmenšom vedľa miesta činu v noci, keď Maddie zmizla. Vyšetrovanie stále prebieha.