Prešiel bránou ako panička

César Ortiz bol obávaný vodca zločineckého gangu Rotela, ktorý len nedávno utiekol z Národnej paraguajskej väznice v Tacumbú. Jeho útek bol však jeden z najkurióznejších. Silný chlap sa doslova schoval za ženskú sukňu a tento nápad mu naozaj vyšiel. Jednoducho vykráčal bránou v ženskom prestrojení.

Fotografie a videozáznamy zverejnené paraguajskými úradmi ukazujú, že odsúdený zločinec má na sebe parochňu s dlhými vlasmi, falošné mihalnice, rúž, falošné nechty a dámske oblečenie. Jeho maskovanie urobilo na verejnosti taký dojem, že oklamal nielen stráže, ale pobavil aj verejnosť.

Pomohla mu manželka

Na svoj odvážny útek z väzenia sa César odhodlal po manželkinej návšteve. Vstúpil do súkromnej izby so ženou a odišiel v prepracovanom ženskom prestrojení, ktoré dokázalo oklamať stráže na niekoľkých kontrolných stanovištiach. Vo videu bolo vidieť, ako odchádza cez hlavné dvere väznice s niekoľkými taškami a ženským krokom.


Kuriózne úteky z väzenia, ktoré neskončili práve najlepšie

Slobody sa iba nadýchol

Hoci útek z väzenia sa tomuto vtipkárovi prepiekol ľahšie, ako si myslel, jeho sloboda bola krátkodobá. Samozrejme, že sa veľmi rýchlo zistilo, že väznici chýba jeden z najznámejších väzňov,  a polícia ho chytila len o pár hodín neskôr. Vzala ho do väzby a z bezpečnostných dôvodov je naplánovaný na prevoz do inej väznice. César Ortiz si odpykával trest odňatia slobody na tri roky, deväť mesiacov a dvadsať dní za napadnutie a lúpež s priťažujúcimi okolnosťami. Jeho trest sa po incidente pravdepodobne zvýši.

Odniesli si to aj stráže

Je pravdou, že César nebol najstráženejším mužom väznice, ale po úteku prišlo niekoľko policajtov o svoje odznaky. Pretože pustiť cez hlavnú bránu ženu je síce jedna vec, ale neoveriť si jej totožnosť je vec celkom iná. Dnes Má César aj niekoľko prezývok, na ktoré ako chlap, ktorý viedol gang, hrdý nie je. Veď „mamičkin maznáčik“ znamená, že dôveru silných chlapov si vybuduje už len ťažko.