Pomoc pri spracovaní kože
Namáčanie kože zvieraťa v kadi s močom ju zjemnilo a uľahčilo odstraňovanie chĺpkov a zbytkových kúskov mäsa. Moč sa preto v minulosti hojne používal práve v priemysle spracovania koží. Garbiari preto moč vyvažovali zlatom. Po ošetrení močom sa potierali trusom, aby boli ešte mäkšie a poddajnejšie. Aj preto boli stredoveké garbiarne podľa zákonov stavané len mimo obytných miest.
Moč na čistenie
Moč nepovažujeme bežne za hygienický, ale v minulosti sa používal na pranie. Ľudia si s ním v minulosti čistili oblečenie. Moč obsahuje močovinu, ktorá sa zmení na čpavok. Amoniak je v podstate žieravina, ktorú môžete ľahko zriediť vo vode. Takže vo finále získate prírodné rozpúšťadlo, ktoré výborne odstraňuje mastnotu a oleje.
Namiesto zubnej pasty
Aby toho nebolo málo, tak moč sa využíval aj na čistenie zubov. Na to boli fajnšmekri hlavne Rimania. Tí si rovnom pri sexuálnych orgiách dopriali aj dávku moču na prečistenie ústnej dutiny. Rimania všeobecne mali k telesným tekutinám blízko a v rímskych kúpeľoch sa veru na malú nechodilo príliš na toaletu. Moč sa tu využíval na vzrušenie aj na čistenie zubov. Pohodlnejšie ako zubná pasta.
Stavebný materiál
Juhoafrickí vedci z univerzity v Kapskom Meste prišli na to, ako vyrobiť tehly z moču. Po zbere moču z neho odstránili cenné hnojivá a následne zmiešali s vápnom. Keď vylúhovali všetok obsah vody, zmiešali vápno s pieskom a baktériami. Tento materiál sa už následne dal formovať do tehál. Praktický a lacný stavebný materiál je už zdá sa na obzore.
Skvelý zdroj energie
Rast cien energie núti hľadať svet alternatívne zdroje. A jednou z alternatív je aj moč. V roku 2012 skupina troch školáčok v Nikarague vynašla záložný generátor poháňaný močením. Používa elektrolytický článok na rozloženie ľudského moču na vodík, ktorý sa potom môže použiť na napájanie. Liter moču dokáže vyrobiť dostatok elektriny na šesť hodín. Určite lepšie, ako ho len spláchnuť.