Pyramídy na Antarktíde

V roku 2016 sa objavili dohady o pyramídach v Antarktíde. Mali mať až 1 220 metrov, čo je asi desaťnásobok výšky slávnej Veľkej pyramídy v Gíze v Egypte. Bola Antarktída kedysi sídlom stratenej civilizácie? Alebo patrila k základniam tej mimozemskej? Dokonca sa hovorilo, že kedysi bola Zem naklonená inak a Antarktída sa nachádzala kdesi okolo rovníka.

Hoaxy dokonca tvrdili, že vláda blokuje obrázky pyramíd na Google Earth. Neskôr sa však ukázalo, že ide o zvyšky hory, ktorej hroty pripomínajú pyramídy. Pre mnohých ale ostane hora iba výhovorkou a masívnym priestorom na konšpirácie.

Nacistická základňa na Antarktíde

Existuje konšpiračná teória, podľa ktorej majú nacisti v Antarktíde tajnú základňu. Skutočne podnikli v rok 1938 výpravu do Antarktídy, ale bola to len jedna loď, ktorá skúmala možnosť lovu veľrýb.

Táto výprava však previazala podľa konšpirácií Antarktídu s nacistami. Práve sem mal zamieriť do tajného bunkra aj Hitler po prehratej vojne a v bunkroch pod snehom a ľadom sa mali nacisti spojiť s mimozemskou civilizáciou. Neexistujú na to žiadne dôkazy. Stačilo objaviť len jednu jedinú plavbu, ktorá aj tak skončila fiaskom a po vypuknutí vojny sa v skúmaní ľadových vôd nacistami nepokračovalo.

Atlantída pod Antarktídou

Stratený kontinent aj civilizácia, ktorú považujú za svoj domov všetci ezoterici a tvorcovia konšpirácií, má mať svoje sídlo práve pod vrstvou ľadu. Milovníci Atlantídy ju pritom už situovali na mnohých miestach Zeme. Pre Antarktídu sa rozhodol profesor a historik Charles Hapgood, ktorý naznačil, že Antarktída mohla byť domovom nejakej neobjavenej starodávnej civilizácie. Hapgoodova viera závisela od teórie, že Antarktída nebola pokrytá ľadom pred 11 600 rokmi čo by sa mohlo zhodovať práve s dátumom, kedy bola Atlantída v rozkvete.

UFO v Antarktíde

Milovníci záhad sú posadnutí hľadaním stôp po ufo a snímky na Google Earth sú pre nich živnou pôdou. Práve veľká brázda a na konci nej akýsi zhluk neidentifikovateľnej hmoty rozprúdili vášnivé debaty. Obrázok mnohých inšpiroval k teórii, že práve Antarktída sa stala aj miestom, kde chceli pristáť mimozemšťania, ale zaborili sa nosom do ľadu a havarovali. Geológovia však tvrdia, že ide o pozostatky lávy, alebo lavíny.