MENU
Menu
a

Zaujímavosti Najtupší youtuberi: Šialené, na čom získali slávu a bohatstvo

Počas prvého mesiaca tohto roka sa na Youtube prehrávalo každú sekundu neuveriteľných 82-tisíc videí a každú minútu užívatelia uploadujú na server cez 400 hodín materiálu. Z toho vyplýva, že uspieť na Youtube je naozaj fuška.

Ale aj to, že ani tí najpozornejší cenzori nedokážu ustriehnuť hneď všetky lapsusy. To dáva príležitosť získať slávu za pár minút. Často vďaka absolútnej šialenosti.

Eugenia Cooney
Zaujímavá postavička internetu, ktorá sa na sieti pohybuje už od roku 2011. Ako mladá baba začala recenziami kozmetiky, životného štýlu a samozrejme aj stravovacích návykov, ktoré sú neustále na vrchole obľúbenosti. Okolo roku 2015 však silneli hlasy, že Eugenia má poruchy príjmu potravy a priamo aj nepriamo k bulímii navádza svoje obdivovateľky. Na zastavenie kanála sa vyzbieralo viac ako 20-tisíc podpisov. Bránila sa, že len hovorí o svojom živote a nechce nikoho ovplyvniť. Protesty v roku 2018 vyústili do pätnásťmesačného banu. V roku 2019 sa však Eugenia vrátila a pribrala 2,5 milióna odberateľov. Na váhe však ani gram.

Nikocado Avocado
Na opačnom konci spektra šialeností za stolom sedí bývalý vegán, ktorého sleduje cez 1,8 milióna užívateľov. Jeho kanál je založený na jedení. Nečakajte však recepty z kuchyne. Nikocado si jedlo len vychutnáva a to obrovské porcie. Dokáže spratávať plné panvice jedla, mega obrie pizze a pritom trúsiť nezmyselné reči. Niekoľko desiatok minút trvajúce videá sú vlastne len pohľadom na dosť nechutné jedenie mladého chalana. V tomto prípade už ani nejde o jedenie, len o plytvanie jedlom. Pri sledovaní jeho kúskov vás však zaručene prejde chuť niečo si zobnúť.

Logan Paul
S počtom viac ako 21 milióna sledovateľov a  priemerným ziskom 4,8 milióna zobrazení na video to chalan dotiahol medzi top 140 najlepších Youtube profilov súčasnosti. Známy sa stal však najmä kontroverziami. Najviac záujmu na jeho kanáli spôsobili skutočné zábery mŕtvoly. Až sem to dotiahol Logan s cieľom uloviť fanúšikov. Nikoho nezabil. Vybral sa na miesta, kde sa iní boja, teda do známeho lesa Aokigahara, najznámejšieho kútika samovrahov na svete. Zapol kameru a vydal sa na lov. Netrvalo dlho a už si mohol nafilmovať ešte takmer teplú mŕtvolu. Jeho video si pozrelo za 24 hodín rekordných 6,5 milióna užívateľov. Nakoniec ale nie Youtube, ale sám Logan video stiahol a ospravedlnil sa. Medzi rokmi 2017 a 2018 však bol už natoľko známy, že len z reklamy na Youtube zarobil 14,5 milióna dolárov. A potom že mŕtvi už nikomu nemôžu priniesť šťastie.

Kangua Ren
Španielsky youtuber, ktorý je dnes známy predovšetkým hraním videohier. Do pozornosti médií sa však dostal po tom, ako natáčal zvrhlý žart na bezdomovcoch. Sušienky Oreo namiesto bieleho krému naplnil zubnou pastou. Následne točil bezdomovca, ktorému prišlo zle a zvracal. To všetko sa stlalo v roku 2017 a v roku 2019 Ren dostal za svoje dielo 15 mesiacov väzenia. Zrejme však napokon vyviazne len s podmienkou.