Ida a Isidor Strausovci

Ak ste videli film Titanic (1997), určite si pamätáte na starší pár, ktorý ležal v posteli a držal sa za ruky, keď sa loď potopila. Režisér sa voľne inšpiroval manželmi Idou a Isidorom Strausovcami, pasažiermi prvej triedy, ktorí sa rozhodli zomrieť spolu. Isidor bol spolumajiteľom obchodného domu Macy's a zostal na palube potápajúcej sa lode, aby ostatní mohli žiť. Isidorovi ponúkli miesto v člne, ale on odmietol, že nenastúpi, kým neevakuujú všetky ženy a deti. Hoci Ida mala príležitosť zachrániť sa, urobila odvážne rozhodnutie zostať s manželom, s ktorým prežila 40 rokov.

Rodina Fortunovcov

Fortunovci z kanadského Winnipegu boli pasažiermi prvej triedy. Mark Fortune plánoval výlet do rôznych kútov sveta ako darček pre manželku Mary a ich štyri deti. Plavba však bola poslednou spoločnou cestou, ktorú rodina zažila. Keď sa Titanic zrazil s ľadovcom, dcéry Alice a Mabel nastúpili do siedmeho záchranného člna a dali všetky šperky otcovi a 19-ročnému bratovi Charliemu. Mary s dcérou Ethel nastúpili do prvého záchranného člna, muži však uviazli na palube lode a prišli o život.

Allisonovci

Hudson Allison bol v predstavenstve spoločnosti British Lumber Corporation a s celou rodinou cestoval do Anglicka na obchodné stretnutie. Počas návštevy si užili výlet do Škótskej vysočiny, nakúpili nábytok na farmu a prijali nových zamestnancov. Keď sa rodina chcela vrátiť do USA s priateľmi, zmenili cestovné plány a rezervovali si na Titanicu tri kajuty prvej triedy, kým ich dvaja noví služobníci cestovali druhou triedou. Po zrážke lode s ľadovcom, Alice Cleaverová, opatrovateľka 11-mesačného syna nastúpila s dieťaťom do 11. záchranného člna. Bess Allisonová, ktorá o tom nevedela, údajne odmietla bez neho opustiť loď a spolu s dvojročnou dcérou Loraine vystúpila z iného záchranného člna. Chcela sa pripojiť k manželovi, o ktorom jej niekto povedal, že ho majú spustiť na člne z opačnej strane paluby. Pána Hudsona však nikde nenašla. Manželia s dcérkou zahynuli pri potopení lode, ich syn Trevor zomrel v roku 1928 vo veku 18 rokov. V roku 1940 sa prihlásila žena menom Helen Loraine Kramerová, ktorá tvrdila, že je Loraine Allisonová a má nárok na majetok rodiny. V roku 2013 však testy DNA odhalili, že to nie je pravda.

Rodina Sageovcov

Sageovci prevádzkovali pekáreň a obchod v Hackney v Anglicku predtým, ako sa pokúsili o nový život ako farmári v Jacksonville na Floride. 11-členná rodina plánovala cestovať do Philadelphie na inej linke, ale po uhoľnom štrajku museli nastúpiť na Titanic. Rodina údajne nechcela odísť, ale otec detí John na tom trval. Posledné minúty rodiny na Titanicu nie sú známe. Niektorí svedkovia ich videli na palube. Jednej z dcér ponúkli miesto na záchrannom člne, ale odmietla opustiť loď bez rodiny. Bohužiaľ, všetci členovia rodiny prišili o život, takže ide o najväčšiu zaznamenanú stratu na životoch jednej rodiny.

Rodina Goodwinovcov

Päť dní po potopení Titanicu v severnom Atlantickom oceáne, posádka záchrannej lode Mackay-Bennett vylovila telo 19-mesačného chlapca. Novorodenca previezli na cintorín v Halifaxe v Novom Škótsku a hrob označili nápisom „neznáme dieťa“. Identita chlapca zostala záhadou mnoho rokov až v roku 2007 vedci konečne zistili, že išlo o Sidney Leslie Goodwina. Sidney sa narodil v Edmontone v Anglicku Fredrickovi a Auguste Goodwinovcom a bol jedným zo šiestich súrodencov, ktorí cestovali loďou s rodičmi. Rodina patrila medzi cestujúcich tretej triedy a plánovala začať nový život pri Niagarských vodopádoch. Goodwinovcom presunuli plavbu na Titanic kvôli uhoľnému štrajku. Všetci členovia tragicky zahynuli, no z vody vytiahli len Sidneyho telo.

Ramon Artagaveytia

Ramon, ktorý sa narodil v Montevideu v Uruguaji, zažil tragédiu na mori ešte pred Titanicom. Podnikateľ prežil potopenie lode America v roku 1871, keď prežil ako jeden zo 65 cestujúcich. Život si zachránil skokom do mora, pretože ostatní preživší utrpeli hrozné popáleniny po požiari lode. Ramon však bojoval s posttraumatickou stresovou poruchou. Pred nástupom na Titanic napísal list bratrancovi a sťažoval sa, že ho stále trápia nočné mory. Podľa Juliana Padra y Manenta, pasažiera druhej triedy, ktorý prežil, Ramon veľmi prežíval kolíziu Titanicu. Jeden z mužov mu údajne radil, aby nenastupoval do záchranného člna, aby na otvorenom mori neprechladol.

Denis Lennon a Mary Mullinová

Denis Lennon a Mary Mullinová z Currycreaghanu v Írsku sa do seba v roku 1911 zamilovali a rozhodli sa napriek nesúhlasu rodiny spolu utiecť. Pár si pôvodne rezervoval plavbu na palube lode Cymric, no kvôli uhoľným štrajkom (opäť) nastúpili na Titanic v Queenstowne ako cestujúci tretej triedy pod menami Denis a Mary Mullinovci. Maryin brat Joe a pravdepodobne aj jej matka sa pokúsili pár s nabitou strelnou zbraňou zastaviť, ale prišli do prístavu neskoro. Napriek úteku pred zúrivosťou rodiny sa Denis a Mary nikdy nedostali do Ameriky, prišli o život na palube potápajúcej sa lode.