Liehovar Jura

Škótsky ostrov Jura sa nachádza na rovnakej zemepisnej dĺžke ako Glasgow a jedna z jeho najväčších dedín, Craighouse, má len niečo málo cez dvesto obyvateľov. Je tu však slávny liehovar, ktorý produkuje whisky do celého sveta. Nebolo to tak vždy, avšak politik Laird Archibald Campbell v roku 1781 tvrdil, že ho navštívil duch v podobe ženy a žiadala, aby sa na ostrove opäť varil alkohol a prelomila sa prohibícia. O rok neskôr si Campbell sám otvoril liehovar. Robil si teda zrejme prvú mysterióznu kampaň na alkohol. Avšak dodnes sa tvrdí, že po chodbách liehovaru sa vznáša duch starej učiteľky menom Elizabeth.

Pivovar Wynkoop

Tento americký pivovar funguje v 125-ročnej budove plnej starej architektúry z prelomu storočí a súčasťou budovy je aj pár tunelov. Slúžili na spojenie budovy so železničnou stanicou na presun zásob. Už to samo stačí na to, aby sa tu z času na čas objavila strašidelná historka. Hovorí sa, že na prvom poschodí pivovaru sa prechádza duch dámy v červenom. Majitelia tohto prvého remeselného pivovaru v Denveri dokonca často pozývali krotiteľov duchov aj verejnosť na strašidelné prehliadky. Fakt, alebo marketing?

Liehovar Bowmore

Tento liehovar sa nachádza na ostrove Islay a má skutočne desivý príbeh. Legenda hovorí, že raz v noci sa gazda Lachlan Bàn vracal zo svojej práce na farme, pričom stretol bezhlavého jazdca na koni. Hoci nemal ústa, Lachan odprisahal, že videl, ako má otvorenú fľašu whisky z liehovaru Bowmore. Aby to bolo ešte hrozivejšie, Bànov brat oznámil, že ich otec nedávno zomrel, a len si želal, aby sa so svojím synom mohol ešte aspoň raz podeliť o posledný pohárik whisky. Ľudia dodnes hlásia okrem iných duchov práve aj bezhlavého smädného jazdca. 

Vinárstvo Mansfield

Someliéri často prisahajú, že vína z údolia Napa v Kalifornii sú na smrť dobré. A nie sú tak ďaleko od pravdy. Louisa Murbacka po krádeži vína v roku 1886 prepustili. Potom sa opil, kúpil si zbraň a pomstil sa synovcovi majiteľa vinárstva. Hovorí sa, že sa ako duch dodnes potuluje po pozemku. Na jeho prítomnosť upozorňujú údajne aj blikajúce žiarovky, či náhodné zvuky a buchoty. Vinohrad je však už naveky pokrstený krvou. 

Château de Brissac

Nádherné barokové sídlo  Le Château de Brissac južne od francúzskeho mesta Angers je najvyšším zámkom vo Francúzsku. Samozrejme, v okolí je vinica. Na pozemku bola spáchaná dvojnásobná vražda. Charlotte de Brézéová mala pomer, ktorý vzbudil hnev jej vznešeného manžela Jacquesa de Brézé, a ten v návale zlosti zabil oboch aktérov nevery. Dodnes sa vraj po celom zámku vznáša duch známy ako Zelená pani, o ktorej sa predpokladá, že je to samotná Charlotte.